Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent a tartozási szerződ...

Mit jelent a tartozási szerződés a bank felé, illetve kötelező-e aláírni annak ellenére, hogy fizetem a tartozást?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Le tudtam menni mínuszba egy banknál külföldön. 3000EU, azt követően nem volt állásom, egy ideig itthon próbálkoztam majd jelenleg újra külföldön keresek munkát, hogy hamarabb vissza tudjam fizetni. A banknál azt mondták jó lenne aláírni egy szerződést, hogy havi 250eu-t fizetek vissza. Szükséges-e, illetve lehet-e ebből hátrányom ha nem írom alá? Ebben a hónapban már bedobtam egy 1000-est - tehát csökkentettem a tartozásom viszont most csak a következő hónap közepén vagy végén tudok újra befizetni. Viszont ez az összeg amit befizettem - az állítólagos szerződésben foglalttól 4x nagyobb tehát továbbra is zaklathatnak-e, hogy írjak alá valamit? Mert nem vagyok jártas ebben nem értem a logikát, ha látják, hogy a 4x-esét fizettem be a kötelező havi 250-nek (persze azt a szerződést nem írtam alá). Azért nem akarom aláírni mert lehetséges, hogy megcsúszom a fizetéssel havi szinten, esetleg ha nem úgy jön ki a lépés munkaügyileg. Persze több mint valószínű, hogy havonta sokkal többet tudok befizetni mint ami minimumot ők kiszabnának (de ha véletlen nem?). Tehát ha aláírom a szerződést az konkrétan egy elismerés, hogy tartozásom van, igaz (illetve gondolom, akkor bármilyen eljárást elindíthatnak minden akadály nélkül)? Ha nem írom alá és rendszeresen fizetek vissza az elegendő?

2016. aug. 19. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ok, akkor összefoglalom, mi történhetett. Volt egy hitelkeret szerződésed, ahol a keretet teljesen kimerítetted, majd fizetés képtelen lettél. A bank ezt a szerződést nagy valószínűséggel felmondta, a tartozásod ekkor egyösszegű követeléssé vált. Most a bank, ahelyett, hogy átadná a tartozásodat végrehajtónak, felajánlotta, hogy állapodjatok meg a tartozás havi részletekben történő megfizetésére. Szerintem ez jobb ajánlat annál, mintha végrehajtást kérnének rád és a végrehajtó költségeit is megfizettetnék veled.
2016. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Állítólag nem volt szerződés - a bankban mondták, hogy nem is szabadott volna/ lehetett volna lemennem de valaki (aki csinálta a számlát) valamit elírt.
2016. aug. 20. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból ez lényegtelen, hogy jelenleg nagyobb összeggel tartozol. Az elég hihetetlen, hogy nem vetted észre, többet költesz, mint amennyi pénzed van a számlán, de ha már megtörtént, vállalni illik a felelősséget.
2016. aug. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Vállalni? Olvastad te legelső szöveget? Elkezdtem kiegyenlíteni egyszer egy nagyobb öszeggel majd fél havi kisebb öszegekkel - még is ki nem vállalja a felelősséget?
2016. aug. 21. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!