Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a velemenyetek a Budapest...

Panpeter2016 kérdése:

Mi a velemenyetek a Budapest Bankrol? Valamint melyik a legjobb bank Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Nem 100 ezer forintot akarok tartani a szamlan, hanem milliot. Ezert kellene a legjobb bank. Nem akarom elvesziteni a penzt. Elore is koszonom a valaszokat.
2016. aug. 20. 13:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Erste Bank.
2016. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Megneztem a honlapjukat es eleg gyer. Olyan semmit mondo. Szerintem sokat elarul egy honlap. Bar nem voltam meg naluk.
2016. aug. 20. 14:49
 3/17 anonim ***** válasza:

Kb 30M-ig (aszem 100E €) állami/banki garancia van, tehát mindegy melyik bank.

Efeletti összegnél pedig más megoldások vannak.

Viszont minden megnyitott számla infót átadnak a NAV-nak is, de ezt számlanyitáskor mondják is, pl OTP, CIB, K&H, legalábbis nekem mondták.

2016. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mit értesz legjobb bank alatt?

Ez amúgysem derül ki abból hogy milyen a honlapjuk és abból hogy egyszer bemész egy random fiókba.


Egyébként az elvesztés alatt mit értesz? Mert 100.000 eurós összegig az OBA biztosítása védi, tehát ha fizetésképtelen lesz a bank, te 20 nap múlva a pénzednél leszel.


Amúgymeg az alapján érdemes választani, hogy mit csinálnál a pénzzel, érdemes a kondíciós listákat megnézni vagy valamilyen online kalkulátorral megnézni melyik neked a legoptimálisabb.

2016. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Cetelem takarekszamla, naluk kapod a legnagyobb kamatot, nem kell lekotni sem, cserebe kicsit nehezebb az ugyintezes. Ezt is OBA vedi, mint a tobbit.
2016. aug. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, hogy levedik. Jo hallani. De az erdekelne, hogy miert kuldenek adatokat a NAV-nak? Mi koze az adohivatalnak a penzedhez? Ugyan is en kulfoldon elek es szeretnek magyar bankkartyat csinaltatni, mert szeretnem ha a penzem egy resze froint alapu lenne. Vagyis kb 3 havonta fogok utalgatni a magyar bankkartyamra. Szoval a NAV ezt miert is ellenorzi? En teljesen kivagyok jelentkezve magyarorszarol az adohivatalbol is es magyar lakcimem sincs.
2016. aug. 20. 17:55
 7/17 anonim ***** válasza:
Magyar lakcím nélkül viszont elég nehéz lesz Magyarországon számlát nyitnod. A lakcímkártya a bankszámlanyitás egyik elsődleges feltétele.
2016. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mar utanna erdeklodtem. Kulfoldon elo magyar alampolaroknak csak ervenyes utlevel kell. Bar ezt csak egy bank mondta eddig a Raiffeisen Bank.


Ezt a levelet kaptam toluk:


Alábbi levelére válaszul szíves tájékoztatásul közöljük, hogy a számlanyitáshoz milyen dokumentumok szükségesek, azt a számlanyitó állampolgársága határozza meg.


- Külföldön élő magyar állampolgár esetében útlevél szükséges.

- EGT tagállam állampolgáraként, útlevél, tartózkodási engedély, illetve személyazonosító igazolvány szükséges.

- Külföldi állampolgár esetében útlevél, tartózkodási engedély, valamint amerikai adóigazolvány, USA állampolgárság esetén.



Szoval elmeletileg csak egy utlevelre lesz szuksegem.

2016. aug. 20. 21:38
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést akkor alaposan járd körbe, kérdezz meg több bankot. Itt olvasható a cikk közepén néhány bank nyilatkozata a témában (bár a cikk más apropóból íródott), és köztük a Budapest Bank például sokkal kevésbé tűnik rugalmasnak:


[link]


Persze ha több millió forintot szeretnél náluk elhelyezni, lehet másként állnak hozzád és igyekeznek megoldást találni. Viszont ilyen összegnél a terrorizmus- és pénzmosás elleni törvény értelmében lehet, hogy mégiscsak bejelentési kötelezettségük keletkezik a NAV felé.

2016. aug. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Viszont ilyen összegnél a terrorizmus- és pénzmosás elleni törvény értelmében lehet, hogy mégiscsak bejelentési kötelezettségük keletkezik a NAV felé."


Nem az összeg határozza meg, hanem a törvény. Így bármely számlát (mindegy milyen akár 0 ft-s lakossági magán folyószámlát is lejelentenek a nav-nak)

Azért ha valakinek követelése van veled szembe akkor ne tudd eldugni a pénzed egy számlán, az-az ha van egy bírósági végzés pl.: végrehajtónak a kezébe, akkor simán inkasszózza a számlád, vagy a NAV-nak van követelése veled szembe akkor ők is.

2016. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!