Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a banki utalásnál a kedvezm...

Ha a banki utalásnál a kedvezményezett nevét rosszul adták meg (direkt vagy véletlen), akkor megérkezik a pénz?

Figyelt kérdés
A többi adat helyes, a bankszámlaszám is rendben van. Bárkinek nem akarod kiadni a nevedet, ha eladsz valamit.
2016. aug. 22. 17:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
36%

Ha véletlen, akkor megérkezik.

Ha direkt, akkor nem.

2016. aug. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ott honnan tudják, hogy véletlen-e vagy sem? Megadom, hogy Repülős Gizi aztán kész. Úgy tudom, hogy a bankszámlaszámmal azonosítják a tranzakciókat, nem a névvel. Javítsatok ki, ha tévedek.
2016. aug. 22. 19:16
 3/19 A kérdező kommentje:
2016. aug. 22. 19:17
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Megérkezik, csak a számlaszám számít.
2016. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Bankon belüli utalásnál sem számít? Mert mintha ott más lenne a rendszer.
2016. aug. 22. 22:05
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Utalásnál nem nézik. Ezt úgy képzeld , hogyül Marika a központban. Az ő feladata, hogy fogadja a tételeket, és kiküldje a saját utalásokat. Óránként több ezret. Nem egyesével fogadja őket, hanem kötegekben több százat. Nem nézegeti, hogy milyen népvándorlás írva, csak a szamlaszam számít. De azt sem ő keresi ki egyesével, hanem a rendszer könyveli automatikusan. Csak akkor jön hibajelzes, ha a szamlaszam nem jó.

Ha viszont valaki befizet a számlára és viszi a szamlaszámot és mondja, hogy Kovács Janose a szám, de látja a pénztáros, hogy nem az övé, akkor meghiúsulhat a dolog. De ez csak befizetesre igaz, nem utalásra.

2016. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%
A bankok pénzzel dolgoznak, és komolyan veszik. A felügyelet nem különben. A rendszerben sok szűrő van, ami a hibás teljesítések kiszűrését szolgálja, elvileg jó pár belső ellenőrzésen át kell mennie a tranzakcióknak. Ha el van írva a név egy kicsit, pl. helyesírási hiba van benne, akkor átmehet. Ha teljesen más, akkor viszont visszadobhatják, mert visszaélést gyanítanak, és kivizsgálják. A gyanús ügyeket általában átnézik azért.
2016. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt gondolod vagy tudod?

Írna olyan legyen szíves, aki tanulta ezt vagy dolgozott/dolgozik bankban? Mert, akkor nem szórakozom, megadom a rende nevem, nem akarom, hogy ne kapjam meg végül a pénzt. De, ha nem muszáj, akkor nem adnám meg az igazi nevem. Fontos lenne!

2016. aug. 23. 17:32
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem tanultam ezt, és nem is dolgoztam bankban, de van tapasztalatom.


Barátnőmmel egy számlát használunk, de csak az én nevemen van, nem vagyunk társtulajdonosok. Az ő fizetését is az én számlámra utalják. Diákmunkákat dolgozik, több helyen is volt már, mindenhol csak a számlaszámot adta meg, és semmi gond nem volt a pénzzel. Még az is oda volt írva a számlatörténetbe, ki a kedvezményezett (az ő neve). Több bankszámlám is volt már (MKB, OTP), mindkettőnél játszottuk ezt. OTP-n belül is utalt már munkáltató.


Mindemellett a logika is azt diktálja, hogy nem lehet az utalásokat kézzel követni. Nem véletlenül találták ki az elektronikus rendszert, ami napi több millió (becslés) tranzakciót hajt végre. Nyilván a kirívóan magas összegű, gyanúsnak számító tranzakciók megállnak, és kézi ellenőrzést követelnek meg, de a többség ugye nem ilyen.

2016. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
6-os vagyok. Én bankban dolgozom, korábban voltam giro kezelő is (ő foglalkozik ezzel). Én voltam a Marika, akiről írtam. Hidd el, hogy a kutya nem nézegeti. De jó lett volna, ha ennyi időm lett volna, hogy ezzel foglalkozzam.
2016. aug. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!