Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyen esetben visszajár a...

Ilyen esetben visszajár a kaució vagy sem? Nem úgy van hogy csak az egy év után járna vissza a kaució tisztán kár és tartozás nélkül? Egy család kivette az albérletet

Figyelt kérdés
Egy család kivette az albérletet 1 évre és elkértem tőlük két havi kauciót, a szerződést meg írtuk 08:08-án, 08:12-én költöztek volna, de előtte való nap felhívtak telefonon és lemondták az egészet de kérik a kauciót, a szerződésben benne van a 30 napos felmondási határidő,
2016. aug. 23. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez tőled függ.


Kértél tőlük bérleti díjat? Mert ügye azt előre szokás, tehát 2 havi kaució + 1 havi lakbér. Ilyenkor a lakbér a tiéd, a kaució visszajár. Ha nem, úgy csak a kaució felét add vissza.


Viszont a kövi 30 napra (amúgy a tv szerint a kövi hónap utolsó napjáig lehet felmondani az adott hónap 15 napjáig) szabadon kellene hagynod a lakást, tehát nem költöztethetsz be senkit.



Én azt mondom, ha gyorsan ki tudtad adni akkor ne szarakodj pár ezer forinton, nem ér annyit az egész.

2016. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Illetve azt még hozzátenném, hogy kaució helyett _óvadékot_ kérj!
2016. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

bérleti díjat nem kértem tőlük mert azt csak később tudtak volna fizetni, megállapodtunk hogy minden hónap 20-án fogja fizetni a bérleti díjat ,


és köszönöm a tanácsod.

2016. aug. 23. 17:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem papírozzátok le a bontást, nem köthetsz új szerződést sem. Mivel be se költöztek, én mondjuk visszaadnám a kauciójukat, kárt nem tettek semmiben, és biztos hamar kiadod másnak, akinél kicsit talán egyértelműbb szerződést kötsz. :)
2016. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!