Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megállapodás megszegésének...

Beatrix 1979 kérdése:

Megállapodás megszegésének számít?

Figyelt kérdés
Pár hónapja sos el kellett költöznünk,így egy kisebb összeget kellett sajnos kérnem.Egy barátom felajánlotta,hogy ad és akkor adom vissza,amikor tudom.Nem rég rám írt,hogy neki most kell a pénz,vagy feljelent.De nemebben állapodtunk meg,lehet bajom?
2016. aug. 24. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem írtatok szerződést a kölcsönről, akkor nem. De nagyon jó barátok lehettek...
2016. aug. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerződést nem írtunk,de letagadni nem fogom,ill küldött egy üzenetet,hogy egy napom van rá,ha nem feljelent.erre írtam neki,hogy arról volt szó,akkor adom meg amikor akarom és elismerte,hogy ez igaz,de még is kell neki most.Ha ezt tudom,hogy ilyen hamar vissza kéri,nem kérem el tőle
2016. aug. 25. 07:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen papírt nem írtatok? Akkor jogilag nincs mit megszegni. Ha volt esetleg 2 tanú, amikor átadta, látták, hallották a megállapodást, akkor viszont lehet keresnivalója...

Meg aztán kérdés, mi számít kis összegnek Nálad. Mert van, amikor itt azt írják, hogy nagyobb összeget adtam kölcsön és kiderül, hogy csak 30 ezerről van szó, de néhol a "kisebb" is lehet pár százezer ft.


Viszont valami azért csak történhetett időközben, ami kimaradt a történetből... mert az nem életszerű, hogy felajánlok egy kölcsönt, aztán rögtön fenyegetőzök feljelentéssel. Pl. nem állapodtatok meg abban, hogy részletekben visszafizeted és nem törlesztettél? Vagy nem volt x határidő, amíg vissza kell adni mindenképp?

Esetleg nem Te "szóltál be" valami olyant, amitől haragra gerjedt?

Gondolkodj el ezeken a dolgokon.

2016. aug. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Tanu nincs.50000 Ft-ot adott,de mondom úgy,hogy ráér amikor akarom addig.ez sms-ben is meg van.Szeretett volna össze jönni velem,de elutasítottam és rá kis időre közölte,hogy még sem ér rá

2016. aug. 25. 09:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Na ugye, éreztem én, hogy közben történt valami :-)

Annak oka van, ha hirtelen ekkorát fordul valaki...

2016. aug. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!