Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ha egy KFT. A...

Mi történik ha egy KFT. A nevemen van és a rá felvett hitelt mégsem tudom visszafizetni?

Figyelt kérdés

Szóval ez családi kft. Most alapítottuk. Az én nevemen van. Most akar a család felvinni rá majd 200milla hitelt egy vállalkozás elindítására.

Kérdem én: mi van ha ezt a hitelt nem fogja tudni vissza fizetni a család mert ne adj isten megbukik a vállalkozás?? börtönbe kerülhetek vagy egyszerűen csak felszámolják a kft-t és viszik a létrehozott vállalkozást? valamint életem végégi zaklatni fog a bank valamint ha a nevemre kerülne valami tuti vinné a bank? Megmondom őszintén hogy nem örülök ennek a hitel felvételnek, bár megnyugtattak hogy nem lesz semmi gond, meglesz a vállalkozás és majd 15 évig havi 800 ezerrel kell törleszteni azt hiszem és ez menni fog. Tulajdonképpen nekem csak a nevemen van a család fogja csinálni férjem, sógorom, öcsém. Nekem amugy semmi nincs a nevem, se ház se autó.



2016. aug. 27. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a neveden van? Te vagy a tulajdonos? Vagy ügyvezető?

Feltételezem kérni fogják a kezességed is, ez esetben rajtad is követelhetik. Ha nem, akkor felszámolhatják a Kft-t.

2016. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne menj bele: havi 800 ezer nagyon sok.

SEMMI GARANCIA nincs rá, hogy az a vállalkozás 15 évig annyira jól fog menni. Jön egy másik kormány, másik rendelkezéssel, megváltoznak a piacgazdasági viszonyok, stb.

Csak mondok egy példát: pár éve még arról cikkeztek, hogy ki fog száradni a Balaton - ehhez képest egyre gyakrabban jönnek özönvíz szerű esőzések. Ahogy a természet megfordulhat, úgy a gazdasági intézkedések is.

Ma pörög a lakáspiac, de emlékszem, 6-7 éve tele volt a főváros üresen álló lakásokkal. Ha most akar valaki pl. panziót építeni, vállalkozni, semmi garancia nincs arra, hogy akár csak 5 év múlva ugyanilyen jó biznisz lenne.

200 millió nagyon sok - ráadásul, ha nincs a neveden semmi, akkor mire adnának? remélem, nem sikerül és ezt nem rossz indulatból mondom, hanem Téged védve.

Nem, nem vagyok károgó, csak vállalkozó... :-)

2016. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2016. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Végrehajtás van, akár rokonokon, közeli hozzátartozókon családtagokon is.
2016. aug. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fedezet bevonása nélkül nem fogtok új cégre hitelt kapni. Ha nem fizetitek, ott a fedezet.


Ha nincs 200milla fedezetetek, akkor egyébként is bukó a hitel.

2016. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
...azért egyik-másik ember feltud tenni ide olyan kérdéseket, hogy az embernek az esze megáll! a Társagági Alapító okiratot, és minden szerződés ügyvéd bevonása nélkül nem tudod megcsinálni! miért nem az ügyvédnek teszed fel a kérdést, aki a szerződést csinálja, és ellenjegyzi?
2016. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudod, miért? Mert az ügyvédet nagy valószínűséggel a férj, sógor, öccs fogja hozni, s ezáltal az az ügyvéd jó eséllyel nem fogja elárulni a veszélyeket, csak "megvezeti" a kérdezőt.
2016. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
...az iratok akkor is jogszabály szerint kell neki megcsinálni, és eljárni! é felvilágosítani minden kérdésedre. tudom Ügyvédi irodában vagyok titkárnő, és ha nem haragszol ismerem a folyamatot!
2016. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a bank jó eséllyel nem fog adni ekkora hitelt a csupasz seggedre, ha nincs valami jó fedezet, szóval ne aggódj.
2016. aug. 29. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!