Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem transzferáltattam át...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Ha nem transzferáltattam át az örökölt üdülési jog részvényeket az OTP-be (stb)? Van közöttetek olyan SZAKEMBER, aki válaszolni tudna a kérdésemre a lent leírtak alapján?

Figyelt kérdés

Csak szakember válaszát várom!


Kérlek benneteket kíméljetek meg a negatív megjegyzésektől!


A férjem halála óta, anyagi okok miatt 3 éve nem tudom fizetni az éves fenntartási költségeket.

A Pláninvest Bróker Zrt-nek írtam levelet, és azt mondták transzferáltassam át a részvényeket, és akkor tudom rendezni a jogviszonyomat az üdülőt fenntartó Kft-vel.

El szeretném adni az üdülési jogot, nem pedig megtartani és átvezettetni a részvényeket.

Semmi szükségem nincs rá, mert nagyon messze lakom az adott helytől.


Ha áttranszferáltatom a részvényeket, akkor ráterhelhetik a házra az elmaradt költségeket?


Ez lenne a legfontosabb kérdésem!


Lehet privátban is válaszolni!


Köszönöm!


2016. szept. 14. 08:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Eladni sem tudom az üdülési jogot, nem kell senkinek!
2016. szept. 14. 08:13
 2/16 anonim ***** válasza:
A kérdésed tulajdonképpen az, hogy az üdülési jogból származó tartozás ráterhelhető-e a házadra? Ha igen; Igen, "ráterhelhető", de ez egy hosszú folyamat legutolsó állomása. Ha valakinek tartozol annak végrehajtást kell kérnie ellened, amit elsősorban a fizetésedből szednek le, majd a nem mindennapi élethez szükséges vagyontárgyaidat árverezik el, végső eset pedig a házadra terhelik, melyet csak akkor lehet elárverezni, hogyha a tőketartozás meghaladja a félmillió forintot.
2016. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez nagy baj!

Köszi a választ!


Mit tehetek ez ellen? Mert fizetni nem tudok!

2016. szept. 14. 12:13
 4/16 A kérdező kommentje:
A tőketartozás az az, amivel jelenleg is tartozom vagyis amit most nem tudok fizetni és az lesz fél millió ft egy bizonyos idő után?
2016. szept. 14. 12:16
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezt találtam most:


[link]


[link]


Nem tudom mennyire valós ez?

2016. szept. 14. 12:21
 6/16 anonim ***** válasza:

Igen, a tőketartozás az amivel most tartozol (tehát nincs benne a végrehajtó költsége, peres költségek, kamatok, stb.).

Amit az oldalon írnak az igaz; csak akkor tudod általában átruházni a dolgot, ha kifizeted a tartozást. Nem tudom, hogy mennyi a tartozásod, de szerintem 1 Ft-ért add el az üdülési jogot, úgy, hogy a vevő vállalja a tartozás kiegyenlítését. Így legalább nem buksz rajta és lesz ki viselje a terheket.

2016. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem!


Így is sokat bukok vele, mert a 12-14 év alatt nem használtuk ki csak 1x és fizettük a fenntartási költséget.

Amennyiért vettük plusz a kifizetett fenntartási költség, azzal együtt kb. 1,2 millió ft.

De ha megszabadulhatok tőle így, akkor inkább ezt választom.

Sajnos ügyvédre sincs pénzem.


Nagyon köszönöm a szíves tanácsodat!

2016. szept. 14. 13:49
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát ez van az üdülési joggal. Kicsit átverés/félrevezetés a neve és a konstrukciója, s én még nem hallottam olyanról, hogy valaki 10-20 év után is azt mondta, hogy jaj de megérte...


Sok sikert.

2016. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sőt! Egyáltalán nem érte meg!


Ez volt a egyik kiskapu a jogban, a rendszerváltás után, amit huncutul/piszkosul kihasználtak, a mások átverésére, megtévesztésére!


Többször is elutasítottuk a vásárlási ajánlatukat.

Mégis szépen rábeszéltek minket, az eü. problémánk miatt. Főleg a gerincbetegség miatt.

Pedig nem úgy hívtak oda bennünket, hogy vásárolni fogunk, hanem repülőutat "nyertünk" Spanyolországba.


Nagy hiba volt az egész!


Köszönöm még egyszer a válaszaidat!


Minden jót kívánok!


Remélem sikerül! (Y)

2016. szept. 14. 15:37
 10/16 A kérdező kommentje:
Igaz, ezt ennyi év után már mindenki tudja, főleg azok, aki eddig nem tudta értékesíteni.
2016. szept. 14. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!