Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem transzferáltattam át...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Ha nem transzferáltattam át az örökölt üdülési jog részvényeket az OTP-be (stb)? Van közöttetek olyan SZAKEMBER, aki válaszolni tudna a kérdésemre a lent leírtak alapján?

Figyelt kérdés

Csak szakember válaszát várom!


Kérlek benneteket kíméljetek meg a negatív megjegyzésektől!


A férjem halála óta, anyagi okok miatt 3 éve nem tudom fizetni az éves fenntartási költségeket.

A Pláninvest Bróker Zrt-nek írtam levelet, és azt mondták transzferáltassam át a részvényeket, és akkor tudom rendezni a jogviszonyomat az üdülőt fenntartó Kft-vel.

El szeretném adni az üdülési jogot, nem pedig megtartani és átvezettetni a részvényeket.

Semmi szükségem nincs rá, mert nagyon messze lakom az adott helytől.


Ha áttranszferáltatom a részvényeket, akkor ráterhelhetik a házra az elmaradt költségeket?


Ez lenne a legfontosabb kérdésem!


Lehet privátban is válaszolni!


Köszönöm!


2016. szept. 14. 08:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Még valami lényegeset elfelejtettem leírni.

Akár hányszor nemet mondtunk az árajánlatukra, annyiszor megbeszélték a dolgot, és mindig a felajánlott ár alá mentek.

Na akkor kellett volna felállni az asztaltól és elmenni, csak az ajtó zárva volt.

Igaz, ha nagyon kitartóak vagyunk és ott állunk az ajtóban, lehet kiengedtek volna bennünket.

2016. szept. 14. 15:58
 12/16 anonim ***** válasza:
Ezt hívj a jog agresszív kereskedelmi gyakorlatnak... esetleg egy ingyenes ügyvédet meg lehetne kérdezni vagy fogyasztóvédelmet, s kérni a szerződés érvénytelenítését, hátha jobban kijöttök, bár ennek már több mint 5 éve.
2016. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A napokban voltam az ingyenes jogsegélyt szolgáltató ügyvédnél a településünkön, és azt mondta, nem tud benne érdemleges választ adni, nem gyakorolja ezt a profilt.


Vagy nem akart belemenni a dologba, mert ezért más ügyvédek 20.000 Ft-t is elkérnek, ha csak tanácsot kér az ember.


Van egy ügyvéd honlapja, nem tudom kiírhatom-e a nevét, inkább nem teszem.

Egy hölgy, aki épp ezzel foglalkozik.

A tanácsot sem ingyen fogja adni, azért nem fordulok hozzá.

2016. szept. 14. 16:21
 14/16 A kérdező kommentje:
Épp paradicsombefőzés közben válaszolgatok, azért telik el ennyi idő a válaszok között.
2016. szept. 14. 16:33
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem fog ingyen tanácsot adni, mert ez neki munka. Te se főznél be paradicsomot vad idegennek csak úgy. Meg kell fizetni a szaktudását, ennyi.


Hidd el, itt a többség nem segít az olyan embereknek akiknek a kérdése túlmegy az ingyenes jogtanácson és már a fizetős kategória. Én magam se válaszolok, csak az ilyen egyszerűekre mint ez :)


De, mint amit írtam, hirdesd 1 forintért úgy, hogy vállalják át a tartozást.

2016. szept. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Pedig ez sem egyszerű kérdés volt!


Nagyon köszönöm még egyszer a válaszaidat és a türelmedet!


Minden jót kívánok!

2016. szept. 14. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!