Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor örököl a gyerek adósságot?

Mikor örököl a gyerek adósságot?

Figyelt kérdés

Bocsánat előre is, ha buta kérdés lesz, de nem mozgok rutinosan ebben a témakörben.


Párom édesanyja vett fel még évekkel ezelőtt egy hitelt, amit azóta is nyög és valószínűleg élete végéig fog is.

A kérdésem az lenne, hogy van-e esély arra, hogy a párom "megörökölje" ezt az adósságot vagy ha lemond az örökségről, akkor nem hárul át rá a felelősség? (Nem kezesség)



A kérdés egyelőre elméleti, szerencsére egészséges az anyukája, csak néha aggódik, hogy egy elég nagy összegű adóssággal fogja-e kezdeni az életét vagy sem.


2016. szept. 14. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Örökségről lemondani csak akkor lehet, ha elhunyt az édesanyja - előre nem... Már csak azért sem, mert ha nem tudja fizetni a hitelt, akkor a bank visszaveheti, elárvereztetheti a lakást/házat, s akkor nincs örökség sem.


Ha ne adja Isten anyukája elhalálozik, akkor marad mondjuk 10 millió ft hitel. Ha a ház 20 milliót ér és nincs testvér, teljes mértékben Ő örökli, akkor nem érdemes lemondani az örökségről - ugyanis akkor ezzel együtt a házról is lemond. Ha viszont a tartozás 10 millió és a ház is kb. annyit ér vagy kevesebbet, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy lemond az örökségről - mert ebben az esetben nagyobb lesz a teher, mint a pozitívuma. Nem tudom, sikerült-e érthetően leírnom? :-)

2016. szept. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy előre nem lehet lemondani az örökségről, remélem még egy jó darabig ez nem is lesz aktuális, csak szoktam látni a páromon, hogy aggódni szokott emiatt.


Hát, ha jól tudom, akkor a lakáson is vagy 2-3 jelzálog, plusz a hitel is valahol 10millió körül mozog (nem nagyon tudom, mert párom anyukája nem nagyon szeret erről beszélni, szóval csak pár mondatfoszlányra tudok alapozni) tehát nem "érné" meg az örökség elfogadása. (Egyébként ketten vannak testvérek.)


Viszont akkor ha jól értem, ha nem fogadná el az örökséget, akkor az adósságot sem örökölné.

Most megnyugodtam/tunk, köszönöm! :)

2016. szept. 14. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, jól érted: ha lemond az örökségről, akkor az adósságot sem örökölné - de a házat sem. Viszont ha ketten vannak testvérek, akkor a testvérnek is le kell mondania az örökségről - különben rászáll az egész tartozás és a ház.
2016. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a ház pár millióval kevesebbet ér, mint a tartozás, szóval nem érné meg elfogadni a lakásért cserébe sem.


Köszönöm a válaszod!:)

2016. szept. 14. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

"iszont akkor ha jól értem, ha nem fogadná el az örökséget, akkor az adósságot sem örökölné. "


Így van.

Tartozást legfeljebb a hagyaték mértékéig lehet örökölni.

2016. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
sajnos hasonló helyzetben volt a férjem, ráadásul ott apuka beteg is volt, tehát tudtuk, hogy pár éven belül a nyakunkba szakad. Mi nem akartuk veszni hagyni a házat, ezért inkább beszálltunk a törlesztésbe, amíg élt az apósom, hogy ennyivel legalább a kamatokat mérsékeljük, kevesebb legyen az örökölt tartozás.
2016. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!