Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van akkor ha van meghatalma...

Mi van akkor ha van meghatalmazott és az akkor vesz le pénzt amikor a számla tulajdonos 5 napon keresztül kómában fekszik? Ez bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Édesanyám meghalt augusztus 16-án, a bank csak a halála utáni tranzakcióról add ki információt.3 számlája van, abból 1 értékpapíros. Volt meghatalmazottja, ami annyit jelent, hogy ő is rendelkezhet a pénze felett.16 nappal a halála előtt,július 31-én tudom, hogy jelentős pénz volt a számláján, de amikor megkaptuk a jogerős végzést hagyatékiról, akkor az értékpapíros számláján nulla (! ) Ft volt rajta.A hagyatékin a meghatalmazott is jelen volt és arra a kérdésre, hogy az itt jelenlévőnek ( meghatalmazottnak) van valami eltitkolnia valója? Arra az volt a válasza, hogy nincs. Pedig biztosan tudjuk, hogy ő vette le a pénzt, a bank megerősített benne: a meghatalmazott vette le a jelentős összeget. Csak a dátumot nem voltak hajlandóak elárulni, hogy mikor tette meg.

2016. szept. 19. 16:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
A hagyatéki tárgyaláson kérni kell ennek tisztázást. A Bank a közjegyzőnek kiadja az információt. Utólag is kérheted a közjegyzőt.
2016. szept. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem egyszerű eset, csak a véleményemet tudom elmondani, de nem vagyok ügyvéd.


Az, hogy felvette a pénzt nem bűncselekmény, hiszen volt meghatalmazása. Viszont attól, hogy felveszi a pénzt, az még nem lesz az ő pénze. Ha ezzel a pénzzel nem tud elszámolni, akkor sikkasztást követettel:


"372. § (1) Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el."

2016. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 xswerdy ***** válasza:
56%

A dolognak van egy büntetőjogi, és egy polgárjogi vonatkozása. Ha ilyen egyértelmű a helyzet, tegyél feljelentést. Célszerű csatolni az utolsó számlakivonatot.


És ha le is zárult a hagyatéki eljárás, bármikor lehet póthagyatéki eljárást indítani, ha kiderül, hogy van további örökség is, amiről nem rendelkezett a hagyatéki végzés. És amit a meghatalmazott megpróblt lenyúlni, az ugye ilyen.

2016. szept. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,van ügyvédem,de ő így fogalmazott: csak úgy nem lehet megvádolni a meghatalmazottat,mert ha ne adj isten korábban vette le a pénzt mint amikor kórházba került a számlatulajdonos,akkor minden törvényesen zajlott.

És minket perelhet be rágalmazásért.De ha akkor vette le,amikor már kórházban volt,az bűncselekmény.Csak a dátumot nem tudjuk,bankban a banktitokra hivatkoznak az ügyintézők.Levelet írtunk a banknak jelenleg a választ várjuk,csak addig az "illető" az én pénzemet költi..

2016. szept. 19. 16:58
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Az ügyvéd hülyeséget mondott, teljesen mindegy, hogy kórházban volt az édesanyád éppen vagy sem. Ennek a tényezőnek semmilyen befolyása nincs az ügy büntetőjogi megítélésére.

Célszerű lenne egy másik ügyvédet is megkérdezni.

2016. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Az értékpapíros számláról transzferálás történt, vagy eladták az értékpapírokat? Ha az utóbbi, akkor az összeg egy pénzforgalmi számlára került, és akkor azon kellett lennie egy ideig. A bank erről mit mond?
2016. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Az értékpapíros számláról is lehet számlakivonatot kérni, sőt, nekem mindig küldi a brókercég az elektronikus értesítést.

Próbáljatok bemenni az értékpapír számlát vezető céghez (ha ez egyben a pénzforgalmiszámla-vezető bank, akkor még jobb) és számlakivonatot kérni - akkor azon meglesznek az utalás adatai. Nem tudom, van-e valami adatvédelmi akadálya, de mivel édesanyádról van szó és Te vagy az egyenesági örökös, talán megoldható.

2016. szept. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A bankba az ügyvédemmel együtt mentem,és az eltűnt összegről ami értékpapírba volt fektetve,csak szigorúan ennyit mondtak: a meghatalmazott felvette,mást nem mondott banktitokra hivatkozott,szóval nem tudom,hogy pontosan hova került az az összeg.
2016. szept. 19. 18:02
 9/25 xswerdy ***** válasza:

Igen, ezt én sem értem, hogy miért nem ad tájékoztatást a bank az örökösnek, hogy mikor, milyen pénzmozgás volt a számlán.


De a meghatalmazott semmiképpen sem arra volt meghatalmazva, hogy saját célra fordítsa a pénzt.

2016. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Pedig nem adnak! Hiába kérdeztem őket,egyszerűen nem...Hiába vagyok a nagykorú örökös,csak a halála napjától adnak,de arról meg minek,mert minden záródik...
2016. szept. 19. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!