Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van akkor ha van meghatalma...

Mi van akkor ha van meghatalmazott és az akkor vesz le pénzt amikor a számla tulajdonos 5 napon keresztül kómában fekszik? Ez bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Édesanyám meghalt augusztus 16-án, a bank csak a halála utáni tranzakcióról add ki információt.3 számlája van, abból 1 értékpapíros. Volt meghatalmazottja, ami annyit jelent, hogy ő is rendelkezhet a pénze felett.16 nappal a halála előtt,július 31-én tudom, hogy jelentős pénz volt a számláján, de amikor megkaptuk a jogerős végzést hagyatékiról, akkor az értékpapíros számláján nulla (! ) Ft volt rajta.A hagyatékin a meghatalmazott is jelen volt és arra a kérdésre, hogy az itt jelenlévőnek ( meghatalmazottnak) van valami eltitkolnia valója? Arra az volt a válasza, hogy nincs. Pedig biztosan tudjuk, hogy ő vette le a pénzt, a bank megerősített benne: a meghatalmazott vette le a jelentős összeget. Csak a dátumot nem voltak hajlandóak elárulni, hogy mikor tette meg.

2016. szept. 19. 16:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg keresd meg a közjegyzőt, aki a hagyatékit lefolytatta és mondd el neki a tudomásodra jutott dolgot.
2016. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget!Majd megírom mi volt!
2016. szept. 19. 18:35
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Már miért adnának információt a halála előtti pénzmozgásokról?

Azok nem tartoznak az örökösre.

Az illető még élt, a pénzügyei csak rá és a meghatalmazottra tartoznak.

Az, amit örököltél, és ennek minden jogi vonzata, csak a halál UTÁN lép életbe.

Ahogy előtte nem rendelkezhettél a pénz felett, úgy az információ sem illet meg, ez nem egy bonyolult dolog.


Nem tudom, miféle ügyvéd ez az ember, már megbocsáss, de ez alapján abban sem vagyok biztos, tényleg van-e ügyvéded.

Így látatlanban megmondjuk neked egy névtelen oldalon, hogy ügyvéd ilyen bamba nem lehet, nem igaz, hogy ő nem tudta, hogy nem fogtok információt kapni.

A bank majd akkor fog adni, ha megteszed a feljelentést, és hivatalból bekérik az adatokat.


Egy ügyvédnek pedig minimum annyit kellene tudnia, hogy nem megvádoltok egy embert, hanem mivel eltűnt a pénz a számláról, ISMERETLEN TETTES ellen tesztek feljelentést. Majd kinyomozzák, ki a hunyó.

Ehhez még ügyvédnek sem kell lenni.

Ezért kétlem én ennek a bizonyos ügyvédnek a létezését.

Ilyen emberből nem lesz ügyvéd, a vizsgáit sem tudná letenni, meg hát valahol gyakornokoskodnia is kellett, szóval ez így nagyon bukó.


Nem kell egy névtelen oldalon bizonygatnod, hogy van ügyvéded.

A feljelentést ügyvéd nélkül is megteheted.

2016. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

13-as, ne haragudj, nem akarok egy ügyvédet se megsérteni, de én is hallottam már ügyvéd szájából akkora baromságot, hogy csak csodálkoztam. Azért tudtam, hogy baromság, mert előtte egy másik ügyvéddel már beszéltem, az ügy lefutott, - ezt csak "teszteltem".

Szóval ne bántsd, "ekézd" a kérdezőt, nem hinném, hogy Ő a hibás...

2016. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Oké, akkor ha egy ilyen "egyszerű" esetben két ekkora szarvashibát vétett, akkor maradjunk annyiban, hogy ezt az ügyvédet többé még felhívni sem szabad.

Keresni kell egy másikat, vagy amíg nem lesz per a dologból, akár mellőzni is lehet.

2016. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

A bank jogosan járt el. Nincs joga információt kiadni. Édesanyád úgy döntött, hogy az illetőt meghatalmazza és ezt a bankban is megerősítette. Így ők teljesítették a meghatalmazott által kért tranzakciót. Erről utólag nem adhat ki információt a ti kérésetekre.

Itt egyedül anyukádat okolhatod, miért nem téged hatalmazott meg.

2016. szept. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

1. A bank jogosan járt el.

2. Te tehetsz feljelentést ismeretlen tettes ellen, sikkasztás miatt, mert ez az.

3. Ha az idő alatt vette ki a pénzt, amíg édesanyád

kómában volt, akkor szándékosan bűncselekményt követett

el, mivel a megbízott a megbízó helyett jár el, ha az

akadályoztatva van, és nem képes személyesen megjelenni.

Viszont a megbízó ez esetben nem bízhatta meg semmivel,

szóval önhatalmúlag cselekedett. Itt már bele lehet

venni az "előre megfontolt" jelzőt is a dologba.


Valószínűleg a közjegyző fogja megtenni a feljelentést,

a feljelentéssel már a rendőrség keresi meg a bankot,

aki köteles tájékoztatást adni.

2016. szept. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Megtettem volna feljelentést,de sajnos nem ilyen egyszerű a helyzet.Az a ház amiben édesapámmal élek kettesbe az a meghatalmazott nevén van plusz a párjáén.Amibe a meghatalmazott lakik annak a háznak a 25% öröklés révén az enyém, 25% a fél testvéremmé (szintén öröklés révén), 50% édesapámé,szóval a ház 75% apukámé és az enyém,de a meghatalmazott és párja ennek az ingatlannak a haszonélvezői.Így ha feljelentem a meghatalmazottat,akkor ő simán az utcára dobhat minket,mert amiben élünk házba jogilag semmi közünk nincs.Apukámmal együtt a meghatalmazottat abból a házba amibe él nem rakhatjuk ki,mert haszonélvező és az úgymond az "uralkodó".Nagy dilemmába kerültünk.......
2016. szept. 23. 18:32
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Milyen haszonélvezet van rajta? Holtig tartó, vagy szerződéses? Utóbbit simán törölhető, mivel a meg-

hatalmazó elhunyt, így a kettejük közötti szerződés

"lejárt".


Azért nem ilyen egyszerű, hogy ő a haszonélvező, és

kirakhat onnan. Érdemes egy tulajdonjogi ügyvédet

megkeresni.

2016. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Még egyszer leírom: Amelyik házba én és apukám élünk az a meghatalmazott nevén van és a párján.Nekünk jogilag semmi közünk sincs ahhoz a házhoz amibe élünk.

Holtig tartó haszonélvező a meghatalmazott és a párja abba a házba amibe ők élnek!!

Abba a házba nekem 25% féltestvéremnek 25% Apukámnak meg 50% tulajdonviszonyunk van. Szóval a haszonélvezők a jogban nagyobbak mint mint a tulajdonosok.Nem lehet kirakni őket onnét,de ők apukámmal együtt simán az utcára rakhat minket,ha megtudná,hogy feljelentettem sikkasztás miatt.Ügyvéd mondta,hogy vigyázzak velük,mert a haszonélvezet nagy hatalom....

2016. szept. 24. 08:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!