Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki utal a számlámra 1...

Azrael666 kérdése:

Ha valaki utal a számlámra 1 milliót, akkor valaki rámszállhat, hogy ez mégis honnan van?

Figyelt kérdés
Ugyértem, mondjuk egy fogadás volt, és megnyertem és nem tudom mivel igazolni, akkor rámszállhat valaki?

2016. szept. 21. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
persze. adohivatal pl.
2016. szept. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az esély megvan, de ilyen kis összeggel általában nem foglalkozik a NAV.
2016. szept. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ugyértem, mondjuk egy fogadás volt, és megnyertem és nem tudom mivel igazolni, akkor rámszállhat valaki?"


Nem az a kérdés, hogy tudod-e igazolni, hogy honnan van, hanem hogy megfizetted-e az adó és járulékterheit vagy sem (tudod, az 1 milliós jövedelem után SZJA, EHO..).


Illetve a fogadás tiltott szerencsejátéknak minősülhet, akkor bizony még komolyabb bajod is lehet.


Persze privát vélemény, hogy legtöbbször azért 1 millió Ft nem az az összeg amivel bekerülsz az adóhatóság látókörébe.

2016. szept. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írjatok róla szerződést, hogy kölcsönbe adta, abba nem tudnak belekötni, 5 év múlva meg eltéped a szerződést, addigra minden NAV-os dolog elévül :)
2016. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

^^ Vicc az, hogy ez tényleg működik.


Persze ha téged ellenőriznek, és kiderül, hogy tőle kaptad kölcsön, akkor utána őt ellenőrzik, de ha neki tiszta forrásból van, akkor probléma megoldva.

2016. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!