Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Providentnél járt már úgy...

Providentnél járt már úgy valaki, hogy becsületes fizető volt 4 hitelen keresztül, sőt mindig többet fizettünk, amennyit kellett volna, mégis 40 ezer ft-ot ajánlottak a központba?

Figyelt kérdés

Bővebben.


Köz foglalkoztatott vagyok a helyi önkormányzatnál. Ebből kifolyólag minden évben határozott idejű szerződést írunk alá 1 évre. Havi össz-jövedelmem 52.638ft.

Eddig összesen 4 provident hitelem volt, és mind a négyet a területi megbízottól vettem fel. Soha, semmilyen konfliktus, probléma, elmaradás nem volt a hitelek törlesztése alatt. Soha nem volt két olyan hitelem, amik fedték volna egymást. Ezen felül semmilyen más hitelem nem volt és nincs is. Az első provident felvett hitelem összege 90.000ft, második 60.000ft, harmadik 120.000 és a negyedik az 160.000ft volt.

Még egyszer mondom. Soha nem volt késésem, mindig pár ezer ft-tal többet fizettem, mint amennyit kellett. Havonta 2x telefonáltak állandóan, hogy van lehetőségem hitelre stb.-stb.

Most hétfőn fizettem be az utolsó részletet, így most megszűnt a hitelem ismét.


Beszereztem a szükséges dokumentumokat, amiket kértek és most a központtól akartam felvenni egy nagyobb összegű (350.000ft-ot), hogy megtudjam csinálni a C kategóriás vezetői engedélyemet, ezzel egy biztos munkát tudhatnék magamnak.

Ma bementem, megcsináltuk a papírt, elmondtam miért kell stb-stb. és 20 perc múlva mondták, hogy a hitelbírálat szerint én csak 40.000ft-ot kaphatok. Azt hittem elsírom magam ott helyben...


Természetesen ekkora összegű kölcsönre nincs szükségem. Felesleges. Ezzel nem tudok mit kezdeni.


Mint az a beszélgetés közben kiderült a 350.000ft havi törlesztőrészlete 25.000ft körül mozgott, ami nem érte el a fizetésem 50%-át. A hölgytől kérdeztem, hogy mi oka volt ennek a döntésnek, hát mindig rendszeres, tisztességes fizetője voltam a vállalatnak, és ez lett volna az 5. alkalom, hogy tőlük vettem volna fel. Tehát mondhatni, nem voltam újonc.


A kérdésem, hogy járt már valaki hasonlóan? Ha igen, mivel érveltek?


Engem ez megdöbbentet, mert nem elherdálni akartam a pénzt, az előzőeket se ittam el. Mindig rendszeres fizető voltam. Azt gondoltam, hogy amikor utánam néznek, azt fogják látni, hogy egy visszajáró hitelező, aki ennek ellenére rendszeres fizető.

És BUMM! Semmi tolerancia. 40.000ft-ot tudtak volna adni. Semmivel se többet.


Nagyon rosszul érintett. Ezentúl, ha rám dől a ház, vagy ha éhen döglök, se veszek fel tőlük hitelt. Semmit nincsenek tekintettel a becsületes ügyfeleikre. Egy cseppet sem.


Tehát, ha valaki ilyenben reménykedik, és ha olvassa a mai történetem, akkor remélem nem igen akarja magát beleélni, nehogy váratlanul érje a pofára esés.


2010-ben, az első kölcsönömnél emlékszem, hogy félve adta a területi képviselő a pénzt, meg nem sokat, mert nem bízott bennem. Azután meg már minden alkalommal ajánlotta. Meg mesélte, hogy minél többször veszek fel, és látják, hogy emellett korrekt ügyfél vagyok, akkor már többet is felvehetek. Azért akartam a központtól felvenni mert, ha onnan veszem fel a 350.000ft-ot, akkor 408 240 Ft-ot kellett volna vissza fizetnem, ha területi képviselőtől, akkor pedig 756 000 Ft. Azért nem mindegy. Kicsit későn jöttem én is rá. Tehát nagyon idióta vagyok én is.



2016. máj. 6. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azóta bejött a fair banking törvény, ami maximalizálja, hogy mennyi hitele lehet valakinek, és egy csomó szabályt ró a hitelintézetekre, hogy kinek, hogyan, mennyi hitelt adhatnak. A provident is csak a törvényeket tartja be.
2016. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A központtól kért hitel teljesen más elbírálás alá esik, mint a házhoz járó. Ezért is kevesebb annak a kamata, mint a lakáson fizetetté.
2016. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos 2015-től bejött a jövedelearányos törlesztőrészletre vonatkozó korlátozás, emiatt nem nagyon adhatnak több hitelt. Igazából be se számíthatják a jövedelmedet, ha nem határozatlan a munkaviszony, vagy csak minimálisan. A futamidő is csak rövid lehet így.
2016. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnálattal hallom, mert ez lett volna a mentőöv, hogy kirántson ebből a nyomorúságból.


Van valamilyen hasonló cég, ami adna határozott munkaszerződésre ekkor összegű kölcsönt?

2016. máj. 9. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!