Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi kölcsön esetén kell...

Személyi kölcsön esetén kell vinnem olyan papírt ami igazolja azt, hogy van fix havi jövedelmem? Stb.

Figyelt kérdés
Vagy pedig elég az, (mert ugye ők úgyis látják), hogy minden hó 9. én érkezik rá X összeg egy adott jelenesetben Zrt. -től. (Jelenlegi munkahelyem több mint egy éve. ) - A másik, hogy kell-e kezes, adóstárs? Vagy egyedül is el tudom-e ezt intézni!? Előre is..

2016. szept. 21. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:

INkább az a jellemző, hogy munkáltatói igazolást kérnek.

Mégpedig azért, mert ha neked határozott idejű szerződésed van, ami jövő hónapban lejár, utána esetleg munkanélküli leszel, de a hitelt meg 72 hónapra veszed fel, akkor egyértelműen nem vagy hitelképes.

Az igazoláson ugyanis a munkáltatódnak igazolnia kell, hogy határozatlan idejű a szerződésed (vagy ha határozott, akkor meddig tart), nem vagy táppénzes állományban, stb.


Adóstárs jellemzően nagyobb összeghez kell, amikor a te fizetésed nem fedezné a törlesztő összegét.

Személyi kölcsönnél ez nem jellemző, inkább egyszerűen csak elutasítanak, hogy nem vagy hitelképes ekkora összegre. Lakáshiteleknél szoktak adóstársat bevonni.

2016. szept. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyszerű, köszönöm szépen! +
2016. szept. 21. 21:10
 3/4 A kérdező kommentje:
Annyi, hogy ugye X hónapos munkaviszony kell legalább! Nos hát én munkahelyet váltottam, és hát a jelenlegi szerződésem jelenleg csak 3 hetes, viszont 1 év 4 hónapja munkaviszonyba vagyok.. most ezt a bank tudni fogja ??
2016. okt. 19. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem az számít, hogy összesen mennyit dolgoztál az életben, hanem hogy a jelenlegi helyeden mióta vagy.

Minimum 3 hónapot írnak elő, de egy pár hónapos szerződésre nem nagyon szoktak hitelt adni.

2016. okt. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!