Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor kerül le a jelzálogjog...

Angyal01 kérdése:

Mikor kerül le a jelzálogjog a házról? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha egy lakáshitel úgy lett felvéve hogy egy másik ingatlan is be lett vonva jelzálogként, akkor a más tulajdonában lévő házról mikor kerül le a jelzálog?

Ha a fennmaradt hitelösszeget fedezi a saját lakás, akkor a másikról le lehet vetetni a jelzálogot?


2016. okt. 4. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy azt tudod-e, hogy a bank a megvásárolni kívánt(saját)lakás maximum 80 %-áig hitelez. Ráadásul ez a banknak saját joga, hogy hány százalék hitelt ad:

pl. egy 10 milliós (csak példa) lakásra csak 8 millió ad maximum, de mint írtam, ez a maximum - ennél adhat jóval kevesebbet is.

A hitel felvételekor kötöttetek egy szerződést a bankkal, ami alapján fizeted a törlesztőt: ahhoz, hogy levetesd a jelzálogot (szerintem nem megy bele a bank), ahhoz újra kellene írni a szerződést és szerintem még az sem kizárt, hogy előtte a bank kérne újra egy felértékelést a saját lakásról - szóval nem biztos, hogy működne, vagy ha igen, akkor nagyon bonyolult, drága megoldás lenne...

2016. okt. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A max80%-kal tisztában vagyok. Csak azt hittem hogy valamilyen módon meg lehet szüntetni a másik ház jelzálogtörlését. De ezek szerint csak a teljes hitel visszafizetése után veszik le róla.
2016. okt. 4. 08:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, csak akkor ha vissza van fizetve a hitel!



A bankkal meg kell próbálni tárgyalni.

Ha a "saját lakás" értéke is bőven fedezi a tartozásodat, akkor lehet, hogy a bank belemegy, hiszen egy esetleges nemfizetés esetén, annak az árvereztetéséből is megtérülne a követelése.


Persze a szerződés módosításáért a bank is számíthat fel díjat, közjegyzői díj mindenképpen lesz, valószínűleg értékbecslést is kell végezni, az sem ingyen van.


Cserébe jelzálogtól mentes lesz a másik ingatlan, ami nem is a tiétek, tehát a zálogkötelezett nyilván nagy szívességet tett, hogy belement az ingatlana megterhelésébe.


Szerintem korrekt dolog lenne, ha megpróbálnátok kivonni a szerződésből.

2016. okt. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ha a fennmaradt hitelösszeget fedezi a saját lakás,"


A másik, ami még eszembe jutott (első vagyok): nem csak a hitelösszeg számít, hanem a kamattartozás is:

példa: ha 10 milliót vettetek fel és 13 milliót kell visszafizetni, de mostanra 3 milliót már kifizettetek, akkor biztosan nem fogják levenni, hiszen a tartozás még 10 millió, a hitel viszont max a lakás 80 %-a lehet.


Mivel nem írtál számokat, így nem tudjuk, levennék-e vagy sem? Legokosabb lenne a bankodat megkeresni ez ügyben - ott elmondják: lehet-e vagy sem?

2016. okt. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A másik, ami még eszembe jutott (első vagyok): nem csak a hitelösszeg számít, hanem a kamattartozás is:

példa: ha 10 milliót vettetek fel és 13 milliót kell visszafizetni, de mostanra 3 milliót már kifizettetek, akkor biztosan nem fogják levenni, hiszen a tartozás még 10 millió"


4-es, ez egy általános tévhit, sajnos igen gyakori hiba, de a kamatszámítás szerencsére nem így működik.


Kérdező, van lehetőség kivonni a plusz ingatlan fedezetet egy idő után, de ez elég bonyolult és költséges is.


Először azt kell megtudni, hogy mennyi most a hitelre a fennálló tőketartozás? Ezt a bankban is bármikor meg tudják mondani, de ha megkeresitek az utolsó éves értesítő levelet, abból is ki lehet számolni.

Ez után vegyétek figyelembe, hogy kb mennyit ér most a ház?

A 80%-os szabály sajnos sok településen és sok bankban nem igaz, ennél a bankok óvatosabbak, ezért érdeklődjétek meg, hogy nálatok a Titeket hitelező bank hány%-ig engedi beterhelni a házat.

Ha megközelítőleg jó az arány, csak akkor érdemes nekifogni a plusz fedezet kivonatásának.

Ekkor a bank bekér egy rakás papírt, kiküld egy értékbecslőt kb 30.000Ft-ért, lekéri a tullapot és a térképmásolatot a Takarnetről, aminek a díjait kifizetteti és ha minden stimmel, szerződésmódosítási díjat, közjegyzőt és a földhivatali díjakat is kell fizetni (Kb 100-150E Ft összesen).

Ha kevesebb hitelt bír el az ingatlan, mint a fennálló tartozás, a különbözetet előtörlesztéssel is lehet rendezni, de ennek is van díja (bankfüggő).

2016. okt. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!