Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez az otps gépkocsinyereményes...

Ez az otps gépkocsinyereményes betétkönyv mennyire jó "befektetés"?

Figyelt kérdés

Nagyon de nagyon szeretnék egy autót, sajnos nincs pénzem rá:( Hallottam hogy havonta kisorsolnak különböző autókat ( yaris,aygo) a betétkönyvek közül. Gondoltam, veszek 150 ezer forint értékben és reménykedek hogy talán sikerül. A pénzem is megmarad és van egy csepp esélyem. Ennyit tudnék berakni, ennyiből szép autót nem tudok venni. Lottózni is szoktam de az csak pénzkidobás. Jogsim az van csak nem vezetem a forgalmi vizsga óta, mert nincs mit. Vélemények?

25/N



2016. okt. 4. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nem volt jó befektetés. A 80-as évek végén váltottam ki egy ilyet és azóta sem nyert... Ha azt az összeget kamatozóra tettem volna, jobban jártam volna. De ahogy gondolod.
2016. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

Bolondok adoja ez is.


Ha 25 evesen tenyleg ennyi eszed van, hogy minden megtakaritott penzedet ebbe 'fekteted' csak mert annyira, de annyira szeretned, meg is erdemled. Mintha letszukseglet lenne hogy autod legyen... Azt mar fel sem vetnem, hogy oke, megnyered. Es - megtakaritasok hijan - mibol tankolsz, fizetsz biztositast, kotelezo szervizeket? Vagy csak all az udvarban, mer' olyan szep, csini, es csakis a tied?

2016. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
3 milliom nincs hogy bemenjek és megvegyem. De annyim van hogy tankolni tudjam és fizetni a biztosítását. Nem ez az összes pénzem de mégis jobb igy.
2016. okt. 4. 23:11
 4/14 A kérdező kommentje:
Gyerekkorom óta szeretnék autót, de az élet úgy hozta hogy nem tudtam magamnak venni. A szüleim sem raktak a seggem alá egyet.
2016. okt. 4. 23:12
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Oke, vedd meg. Majd terjunk vissza 10 ev mulva a kerdesre. Tajekoztato jelleggel: van a csaladban ilyen, regi orokseg, 30+ eve (!), pont 0 nyeremennyel.
2016. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bankban sem kamatozik a pénzem, hiába van benn.
2016. okt. 4. 23:13
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem veszel használtan autót. Akár 150e-ből is lehet. Ez a nyereménybetétkönyv pedig minden, csak nem befektetés.
2016. okt. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
150-ből nem kapsz kocsit. Tragacsot igen, de az nem éri meg. Ahogy ez a betétkönyv baromság se.
2016. okt. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Abból a szempontból nem hülyeség, hogy ezzel esélyed van nyerni. Kicsi, de van. A pénz valóban nem kamatozik, de ekkora összegnél nincs is értelme betétben tartani. Bármikor visszakérheted, ha úgy adódik. Ráadásul nem lophatja el senki a párnád alól. Ennyiből valóban lehet még működő kocsit venni, de annál már 1 év alatt többet adsz ki rá, mint az értéke...

Sok sikert a betétkönyvvel! :)

2016. okt. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Oneronek jó lenne ez a pénz. Többi hitel. 600ezerert szép yarist tudsz venni újabb swiftet stb. A törlesztő lenne kB 20 ezer forint. Inkább ebben gondolkodnek.

Én is gondolkodom ilyen hitelben mert a párom h-p dolgozik én meg itthon vagyok 3 gyerekkel. És nem fulik a fogam a napi több km setahoz amíg elmegyunk iskolába aztán a gyerekert elmenni stb.gyalog. Egy olcsó autó nekem is elég volna.

2016. okt. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!