Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez az otps gépkocsinyereményes...

Ez az otps gépkocsinyereményes betétkönyv mennyire jó "befektetés"?

Figyelt kérdés

Nagyon de nagyon szeretnék egy autót, sajnos nincs pénzem rá:( Hallottam hogy havonta kisorsolnak különböző autókat ( yaris,aygo) a betétkönyvek közül. Gondoltam, veszek 150 ezer forint értékben és reménykedek hogy talán sikerül. A pénzem is megmarad és van egy csepp esélyem. Ennyit tudnék berakni, ennyiből szép autót nem tudok venni. Lottózni is szoktam de az csak pénzkidobás. Jogsim az van csak nem vezetem a forgalmi vizsga óta, mert nincs mit. Vélemények?

25/N



2016. okt. 4. 22:50
1 2
 11/14 veterán vas ***** válasza:
9%

Hidd el, mások is szeretnének a semmiből autóhoz jutni. (vagy lakáshoz, ékszerekhez, külföldi utazáshoz, stb.)

Nincs ezzel a gondolattal semmi baj, jól esik néha egy kis álmodozás. ;)

Az viszont már felettébb lehangoló, hogy 25 évesen nincsenek ötleteid, terveid, és csak a vakszerencsében reménykedsz. Kérdésedre válaszolva:

Bizonyára Te is belátod, hogy manapság egy 150ezer Ft. értékű -és felettébb bizonytalan kimenetelű- nyereményjáték, nagyon messze áll a "jó befektetés" fogalmától.

2016. okt. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Befektetésként nem éri meg.


Én szerencsejátéknak mondanám, csak itt nem fizetsz úgy fizetsz a játékért, mint mondjuk a lottónál, hanem a nem megszerzett kamattal. Én vettem egyet (a legkisebb címletűt) de csak a poén kedvéért.

2016. okt. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%

8:

Simán kap. Ennyiért lehet kapni olyan 20 éves lepusztult autót, aminek van még 1,5 év a műszakiból, mert az előző tulaj baráti alapon áttolta. Annál jobb amúgy sem kell posztolónak, úgyis csak nézegetni fogja, vagy max meghajtja egy-kétszer a lakótelepen, mert ha nem tud évente 200-300 ezret félretenni, akkor kocsit sem tudna fenntartani...

2016. okt. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Posztoló, ha nem tudsz annyit félretenni, hogy egy 500-600 ezres használt kocsit megvegyél, akkor már a kötelező szervizeknél gondban lennél egy új kocsival, és akkor még nem is közlekedtél.


Ami pedig az autókötvényt illeti:

Ezt úgy kell elképzelni, hogy a kamatok helyett a kamatok összegéből autót sorsolnak. Ha alacsonyabbak a kamatok, akkor kevesebb autót sorsolnak ki. Most van mondjuk 1% kamat, ez 150 ezernél 1500 Ft. Ez olyan, mint ha vennél évente egy 1500 Ft-os sorsjegyet. Ha a szervezési költségeket nem számoljuk, akkor ha egy autó 3 millió Ft, az azt jelenti, hogy neket 1500 / 3000000 esélyed van, hogy adott évben autót nyersz. Azaz 0,05%. Vagy másképp mondva 2000-ből 1 esetben.


Ha a kamat 10% lenne, akkor már nyilván fél százalékra növekedne az esélyed, csakhogy akkor a bankbetét is fizetne 10%-ot, azaz évente 15 ezret buknál.


Ilyen alacsony kamatok mellett persze nem sokat veszítesz, az évi 1500 Ft elhanyagolható. Szóval ha neked ér ennyit a vágyálom, akkor ok, de ez esetben közben gyűjtsd is a pénzt, és akkor akár később vehetsz is egy autót, ha eladod a kötvényeket.

2016. okt. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!