Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges lakáshitelt felvenn...

Lehetséges lakáshitelt felvennem az alábbi feltételekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 milliós lakást néztem ki, erre lenne önerőm 5 millió, ebből 3 millió egy dolgozói kölcsön, jelzálogot jegyeznek be az ingatlanra, de a bank mögé. Jelenleg van egy lízingem autóra, 87 ezer ft még 4 év van, autó értéke 5 millió, hitel most 4,1 van rá. Van még egy személyi kölcsön ez 50 ezer havonta, ez az önerőhöz kellene, diákhitelem is van de azt nem törlesztem még. Erre van elmúlt három havi nettóm átlaga 527 ezer ft. Cafeteria évente 845e bruttó. A fizetésem leadózott normál számlára utalt jövedelem, munkáltatói számlakivonat minden rendben. Mit gondoltok van esélyem vagy hagyjam az egészet? Jelenleg a kiadásaim között egy lakáshitel összegű bérleti díj van tehát tudnám fizetni, 112 a bérlet + rezsi, nem kevés... Ebből a hitel is kijönne nagyjából, max +10%. Számtanilag minden ok a jelenlegi törvényekhez képest az tudom, de én mégis a gyakorlatra lennék most kíváncsi. Köszönöm szépen a válaszokat előre is!

2016. okt. 10. 09:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos, lássuk csak: jelenleg van egy személyi kölcsönöd, egy autóhiteled és egy nemsokára kezdődő diákhiteled és emellé felvennél még egy dolgozói kölcsönt és egy hatalmas lakáshitelt? NE TEDD!

Még akkor se, ha jelenleg bérelsz valamit, ami ugyanennyi...

Az indokom: ha BÁRMI történik (amit nem tudsz előre kiszámítani, mint pl. 2 ismerősömnek is huszonéves gyereke kapott stroke-ot egyik pillanatról a másikra) - akkor ott tudod hagyni az albérletet, tudsz kisebbe menni vagy szülői házba menni, de ekkora hatalmas kölcsönöket nem tudsz bármikor, bármiből fizetni.

Jó, nyilván jó állásod van, de a mai - egyik pillanatról a másikra változó világban egyáltalán nem biztos, hogy ez a munkahelyed - ÉS ILYEN JÖVEDELMED! - 20 évig meglesz... A hitel viszont igen... Elég, ha csak arra gondolok, hogy jól kereső bankos ismerősöm vesztette el az állását, mert egy tollvonással elintézték, hogy inkább kivonulnak a bankok...

Semmiképpen nem tenném, nem vennék fel ily módon ekkora hitelt...

2016. okt. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok és csak nagyon halkan kérdezem meg: miért pont egy 25 milliós lakást néztél ki? Miért nem jó egy kisebb, olcsóbb?

Nem megbántásilag, de nekem megtanították anno, hogy addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér!! Természetesen nem mereven kezeltem ezt a dolgot, én is néha eltértem ettől az életem folyamán, de pl. egy kisebb értékű telefont részletre megvenni még nem rengette meg a háztartást :-)

De ilyen súlyosan nem adósodnék el soha ...

2016. okt. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is köszönöm a válaszod!

Értem amit írsz és azt is, hogy egy életre adósodnék el fullra. Viszont ez az álmom, ahogy az autó is az álmom volt, nem egy BMW vagy Audi, egy középkategóriás sedan. A lakás is ez úgy ahogy van az álmom, megnéztem a terveket mert most épül és nagyon tetszik. Azért dolgozom kő keményen, mert nem egy irodába vagyok 8 órát ezért a pénzért és semmit se csinálok, hanem kő kemény munka van, hogy ha hazamegyek azt egy olyan otthonba tegyem egy olyan autóval amit én szeretnék, nem amit a társadalom vár el. Nem, nem a szomszéd meg a barátok miatt, hogy mutogassam mim van, hanem mert nekem ez volt az álmom. Az autót a barátoknak se mondtam el hosszú ideig. Garázsban áll tehát a szomszédok se látják :)


Ha az egész életemet ami kb 65-70 évig tart jó esetben éljem le úgy, hogy mi van ha? Mi van ha ez mi van ha az. Lehet, hogy túlzás ez a hozzáállás ami bennem kialakult, de hajlandó vagyok ezért az életkörülményért annyit dolgozni, amennyit szükséges. Annyit képezni magam amennyit szükséges. Éjszakákat ültem a laptop fölött, hogy kitanuljam a szakmát és ennyit keressek vele, a szorgalom megvan, de a jövőben nem az a tervem, hogy egy albérletbe lakjak ahova egy szöget se verhetek be engedély nélkül. Szeretnék egy saját lakást amit igényeim szerint alakítok ki és ez tetszik.


Ha életem végéig spórolok félreteszek akkor hova jutok?


Lesz 65 évesen egy 50 milliós bankszámlám és nem éltem semmit és nem vettem meg amit akartam, ezt nem szeretném. :)

2016. okt. 10. 10:53
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Azért a lesz 50 millió a bankszámládon és a 4 hitelt nyögsz, mert az álmaid azonnal kellenek között elég sok átmenet van...
2016. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Értem, amit mondasz és nagyon szép dolog, hogy kőkeményen dolgozol, de úgy látszik, mégsem értesz meg:

-Az autó NEM A TIÉD! Ha valami miatt nem tudod fizetni a hitelt, viszi a bank/lízingcég

- a Diákhitelt még nem fizeted, de azt is el kell kezdeni - ha valami miatt nem tudod fizetni, felmondják a szerződést, átadják a NAV-nak, jön a végrehajtó és elviszik a kocsit (ami nem is a Tiéd még)


És az előbb nem akartam írni, de a bank nem köteles a lakás/ház 80 %át adni hitelbe - ez csak egy irányelv. Ráadásul ennyi hitellel nem is valószínű, hogy megadnák...


És nem, nem kell egész életedben rettegni, csak mértékletességet tartani és nem egyszerre mindent akarni. Ha kifizetted az autót, akkor jöhet a lakás...


Gondolj csak bele a svájci devizahitelesekbe, hányan bedőltek!!? Nemrég olvastam 2-3 devizahitelestől egy nagyon okos gondolatot (ők nem is dőltek be!) - úgy számoltak a hitelfelvételkor, hogy ha duplájára nő a törlesztőrészlet, akkor is ki tudják fizetni... Előre így gondolkodtak - nem is dőltek be.


Amit Te akarsz csinálni, az egy kötéltánc a Himalája felett, biztosító kötél nélkül... Nem figyeltél kellően arra a mondatomra, hogy nem biztos, hogy az elkövetkezendő 20 évben is ilyen fizetésed lesz. Elég, ha valami miatt csak pár hónapig 300 ezres - és akkor az még bőven jónak mondható- fizetésed van - már borul a hitelfizetésed: ugyanis max 50 %-ig lehet leterhelni a fizetést, ami Nálad 260 ezer ft lenne (és a 20 milliós hitellel, a 3 milliós vállalati kölcsönnel, a diákhitellel és az autó részletével ez fullra ki is jönne) , s 300 ezres fizetésnél már nem tudnád a 25 milliós ház rezsijét fizetni - a megélhetésről nem is beszélve... Meg nem látom a terveidben a családot, gyerekek... Az sem 2 ft... Vagy az elkövetkezendő 20 évedet magányosan tervezed leélni a szép házban? :-) Bocs... :-)

2016. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy az elképzelésed tökéletes példája a túlzott eladósodottságnak, szerintem megvalósíthatatlan az alábbi okból. Mivel a munkáltatód is jelzálog alapon adja a munkáltatói kölcsönt, az is tehernek minősül az ingatlanon, így összességében a banki hitellel együtt több lenne a teher, mint az értéke 80%-a, amit viszont törvény tilt.

Sok munkáltató még a 80%-os terhelésbe sem megy bele, ezt sem ártana alaposabban körbejárni a munkahelyeden.


A leírtak alapján gyakorlatilag nincs semmi önerőd, hiszen még a 2M Ft is személyi kölcsön lenne. Ez így hitelezési szempontból igen nagy kockázat.

2016. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

1,2,5 vagyok:


"Erre van elmúlt három havi nettóm átlaga 527 ezer ft."

A három hónap az csak a minimum, ami alatt biztosan nem adnak - de lehet, hogy felette sem...

Nemrég valaki azt panaszolta, hogy 22 éves, jó fizuval és nem ad neki a bank hitelt, pedig több, mint egy éves munkaviszonya van - erre valaki írta, hogy a bankok 23 év alatt nem szívesen adnak lakáshitelt - hogy mi igaz belőle, nem tudom...

De az, hogy a fizetésed esetleg megfelelő, az csak egy tényező - ezen kívül a bank számtalan minden feltételt szabhat és tényleg nem valószínű, hogy ebbe belemennének.

És még nem került szóba, hogy a munkáltatónak mikor kezdenéd visszafizetni a 3 millió kölcsönt és a diákhitelt mikor kell kezdeni?

2016. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Na, most volt egy kis időm, ránéztem: 26 milliós lakásra ha 20 milliót vennél fel 25 évre, akkor 30-34 millió ft-ot kellene visszafizetni havi 112 ezer ft-al...

112.000 (lakáshitel törlesztő) + 87 autórészlet ez már önmagában 200 ezer ft lenne. Erre jön az 50 ezer ft személyi kölcsön, már 250-nél tartunk és 260-ig terhelhető a fizetésed: akkor miből fizeted a munkáltatói kölcsönt és a diákhitelt?

2016. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Első, stb vagyok:

Végezetül megadom a "kegyelemdöfés"t, bocs :-)

Ha bármilyen ok miatt nem tudod fizetni a lakáshitelt, autóhitelt, akkor elviszi a bank a házat, az autó lízing cég az autót, és ott állsz egy szál semmi nélkül, mindezt úgy, hogy egy rahedli pénzt kifizettél, az álmod meg szertefoszlott... :-(

2016. okt. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, bár egyik sem arra válaszol amit kérdeztem sajnos.


Reagálnék a válaszokra, elsősorban a miből fizetnéd a diákhitelt válaszra. A jelenlegi törvény szerinte 400 nettó fölött 60% mehet hiteltörlesztésre, tehát ha 500 a nettóm 300 mehet rá. Szerintem 200 ezer ftból csak kifizetem a 6 ezres villanyszámlát meg az egyéb költségeket. Ráadásul van egy párom aki 150 ezret keres. Összesen számolok, 600 ezres bevétellel hogy egyszerűbb legyen. 87+50+110+20+20 ezek a hitelek, minden összesen: ez 287 e, de legyen 300 mert bármi jöhet ugye. marad 300 ezer ft!!!! ebből csak kijön az összes rezsi meg a megélhetés. És elég durván lekerekítettem a bevételt és felkerekítettem a kiadást ahogy látod. Nem vagyok hülye, tisztában vagyok a lízing és a hitel fogalmával, nem vagyok gazdaságilag teljesen analfabéta, tudom mi a kamat, mi az ha nő 1 százalékpontot a hitel mindent kiszámoltam, és szerintem ez belefér számomra, továbbra is a gyakorlatra lennék kíváncsi, hogy belefér-e mindez vagy nem. Sajnos semmilyen támogatásra sehonnan nem számíthatok, se anyagi se + ingatlan fedezet semmi.



"Végezetül megadom a "kegyelemdöfés"t, bocs :-)

Ha bármilyen ok miatt nem tudod fizetni a lakáshitelt, autóhitelt, akkor elviszi a bank a házat, az autó lízing cég az autót, és ott állsz egy szál semmi nélkül, mindezt úgy, hogy egy rahedli pénzt kifizettél, az álmod meg szertefoszlott... :-( "


Erre a válaszom, igen megvan rá az esély, de ha nem vágok bele akkor meg sosem lesznek meg az álmaim, SOHA!


Hozzáteszem ez a munkám sincs, ha az ilyen mentalitású emberekre hallgatok, mert először mindenki le akart beszélni a jelenlegi munkám előtti ún. ugródeszkáról, hogy ez szar ne csináljam ne legyek hülye, erre itt az eredménye. Semmi fekete dolog nincs, teljesen jogszerűen dolgozom mielőtt még valaki azt hinné, hogy adócsalok vagy bármi....


"Na, most volt egy kis időm, ránéztem: 26 milliós lakásra ha 20 milliót vennél fel 25 évre, akkor 30-34 millió ft-ot kellene visszafizetni havi 112 ezer ft-al...

112.000 (lakáshitel törlesztő) + 87 autórészlet ez már önmagában 200 ezer ft lenne. Erre jön az 50 ezer ft személyi kölcsön, már 250-nél tartunk és 260-ig terhelhető a fizetésed: akkor miből fizeted a munkáltatói kölcsönt és a diákhitelt?"


A 30-34 millára válaszolnék.


Másik számolás, amit Te nem számoltál ki:


Kocsit megvárom míg lejár, 4 év, ezalatt albérleti díj: 5.280.000 Ft! Ezalatt a BUBOR valószínűleg emelkedni fog, emelkedjen 1% pontot. A törlesztő 1 % pont esetén nő 12 ezer ft-ot, ezt majd akkor mikor felveszem 25 évre vetítve: 3.600.000 veszteség a mostani állapothoz, hiszen a bubor a béka segge alatt van. Kérdezem én, ez nem számít a másik oldalon veszteségnek? Összesen 8.880.000 FT!!!!! majdnem 9 millió arra, hogy várj és ne azonnal. Természetesen 10 év fix kamatot igényelnék, és van mellette lakástakarékom amit betörlesztek, 8 év múlva jár le. Kíváncsian várom a válaszod!

2016. okt. 11. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!