Lehetséges lakáshitelt felvennem az alábbi feltételekkel?
"bár egyik sem arra válaszol amit kérdeztem sajnos."
"Lehetséges lakáshitelt felvennem az alábbi feltételekkel?"
"Mit gondoltok van esélyem vagy hagyjam az egészet? "
Nos, összesen 3-an válaszoltunk Neked, ebből két embertől is kaptál választ:
"És az előbb nem akartam írni, de a bank nem köteles a lakás/ház 80 %át adni hitelbe - ez csak egy irányelv. Ráadásul ennyi hitellel nem is valószínű, hogy megadnák... "
és:
"Azon kívül, hogy az elképzelésed tökéletes példája a túlzott eladósodottságnak, szerintem megvalósíthatatlan az alábbi okból. Mivel a munkáltatód is jelzálog alapon adja a munkáltatói kölcsönt, az is tehernek minősül az ingatlanon, így összességében a banki hitellel együtt több lenne a teher, mint az értéke 80%-a, amit viszont törvény tilt. "
Az, hogy a válaszaink esetleg nem tetszettek, mert nem azt írtuk, amit hallani szeretnél, arról nem tehetek.
Én az 1,2,5,7,8,9 vagyok és hidd el, nem unalmamban válaszolgattam Neked, hanem ŐSZINTÉN SZERETNÉLEK MEGÓVNI egy olyan helyzettől, ami kilátástalanságba sodorhat.
De nem muszáj hallgatni ránk...
Más... "
Hozzáteszem ez a munkám sincs, ha az ilyen mentalitású emberekre hallgatok, mert először mindenki le akart beszélni a jelenlegi munkám előtti ún. ugródeszkáról, hogy ez szar ne csináljam ne legyek hülye,"
Csak tudod nem mindegy, hogy valaki elmegy egy rossz munkahelyre, ahol esetleg tanul, felfejleszti magát, vagy eladósodik úgy, hogy az életbe nem mászik ki belőle és még a gyerekei is azt fogják nyögni.
Elhiszem, hogy profi tudásod van, elhiszem, hogy nagyon jó munkahelyed, de mindez BÁRMELYIK PILLANATBAN MEGVÁLTOZHAT. Nem félni kell, csak JÓZANUL GONDOLKODNI.
De Te tudod.... én a továbbiakban nem győzködlek, mert nincs felesleges időm és úgy érzem, reménytelen...
#14
Csakhogy a bank nem fogja látni a munkahelyi kölcsön 3 millióját, aminek a jelzálogát a bank mögé kívánja bejegyeztetni és nem fogja látni a diákhitelt sem - amit ez után kell majd fizetni.
#16
Igen, ebben igazad van, nem pontosan fogalmaztam, mert siettem: arra gondoltam, hogy bemegy a kérdező, elmondja a kívánságát, a bank befogadja a hitelkérelmét, az előzetes hitelbírálatnál esetleg még meg is kapná, aztán majd menet közben derülnek ki dolgok és jön a bukta.
Szóval így teljes a mondanivalóm, csak az előbb kapkodtam, mert közben el kellett mennem.
A diákhitelnél azt valóban nem tudtam, hogy ha még nem kezdte el a fizetést, akkor is látja a bank.
Itt csak egy a probléma:
Jelenlegi törvényt veszed elő, és nem a banki gyakorlatot,
valamint a papírformához ragaszkodsz, és nem a realitás
talaján állsz.
A bank megnézi, hogy mennyi terhelés van mennyi ideig a
fizetéseden. Egy olyan bank, ami nem a bedőlésről szól,
a fizetésed 33%-ig ad hitelt, beleértve a saját törlesz-
tőrészletét is. Az is számít, hogy mióta dolgozol azon
a munkahelyen. És biztos lehetsz benne, hogy a 25 milliós
hitelt NEM fogja egy szál kopasz f4szra megadni, fizeté-
sedtől függetlenül adóstárs bevonását fogja kérni. Cafe-
téria senkit nem érdekel (ilyen esetben).
Ezt a 3 milliót lezsíroztad már, hogy megkapod? Mert
elég érdekesen oldja meg a cég, aztán nehogy az legyen,
hogyha kifele áll a szénád, akkor gyorsan levonja TÖR-
VÉNYILEG a fizetésedből, és akkor ugrottak a törlesztő-
id, vagy épp a vacsorád. Arról nem is beszélve, hogy
legtöbb esetben a munkáltatói kölcsön visszafizetése
egy összegben esedékessé válik munkaviszony (akármilyen
formában történő) megszűnése esetén. Különben már
kattan is a végrehajtás az ingatlanon. Erre is gondolj.
Ha a munkáltatód annyira szeretne, akkor az ingatlan
vételárának 30%-al adómentesen be tudna szállni, de
úgy tűnik, az esetedben ez nem áll fenn, mégsem sze-
retnek annyira :)
Végezetül annyit, hogy ez a "tudatos eladósodás" is-
kolapéldája. Sok érvedet megértem, de ennél sokkal
jobb megoldások léteznek, illetve amit látok még, és
hatalmas pofára eséshez fog vezetni, az a biztonságos
háttér teljes hiánya.
Kérdésedre a választ megkaptad, a bank nem fog belemenni, mert a fizetés 60%-os terhelése csak egy irányelv, és magas fizetés mellett is inkább csak a 30%-ot engedik (500 ezer nettónál az OTP alapból csak a fizetés 30%-val számol). Szóval, ha az autólízing, meg személyi kölcsön kiadja a 30%-ot, akkor már nem fognak engedni egy 25 milliós lakáshitelt.
Én is most vagyok lakásvásárlás előtt, mondjuk én alacsonyabb árú lakást vásárolnék, 15 millió, ahhoz jelenleg kb. 2,3 millió önrészem van, a 3 millió helyett, a bank ajánlotta, hogy a maradék 700 ezret vegyem fel személyi kölcsönként. Kiszámolta, hogy a személyi kölcsön törlesztője 14 ezer körül lesz havonta, a lakáshitelé pedig 60 ezer, így ez összesen 74 ezer forintba jön ki, ami bőven belefér a 30%-ba, de így is azt javasolják, hogy a folyószámlahiteled és a hitelkártyád (amik közül természetesen egyiket sem használod) add vissza a banknak, és miután jóváhagyták a hitelbírálatot, akkor igényeld újra, így nem lehet gond a lakáshitel odaítélésében.
Egyébként én bízom a MNB alacsony alapkamatában, ezért inkább változó kamatozású hitelt választanék, jelenleg 2%-kal drágább az 5/10 éves fix kamatozású, és ha optimisták vagyunk a magyar politikával kapcsolatban, és feltételezzük, hogy hamarosan (5-10) év múlva belépünk az eurózónába is, akkor a jelenlegi 0,9%-os alapkamat 0,25%-ra fog csökkenni (bár nyilván addig a kamat változik). Addig is a magyar gazdaság nem bírná el az alapkamat drasztikus megemelésé, mert az drága volna az országnak. Persze, beüthet a válság, de mi garantálja, hogy nem épp a fix 5-10 év lejárta után fog ez megtörténni?
Másrészt, ha nagy gond lesz, ekkora összegért még ki lehet adni a lakást, így az fedezheti a lakáshitelt, és persze érdemes biztosítást kötni a hitelre, így munkanélküliség esetén a biztosító átvállalja a hitel törlesztését 1 éven keresztül, addig pedig csak találsz munkát, illetve halál vagy rokkantság eetén a teljes hitelt kifizeti, így az ember a szüleire és rokonságára sem hagy hitelt, hanem a tehermentes lakást.
Közben itt vannak a járulékos költségek, ezek közül sokat, ha nem mindet a bank akciósan elengedi az ügyfélnek, de a lakásvásárlási illetéket meg kell fizetni az államnak mindenképpen, ami egy 15 milliós lakásnál plusz 500-600 ezer forintos tétel, de fiataloknak járó első lakás kedvezménnyel is 250-300 ezer forintos plusz tétel, nem beszélve arról, hogy a lakást be is kell rendezni.
Ha bemész a bankodba, ahova a fizetésed érkezik, csinálnak neked egy előzetes hitelbírálatot ingyen, ahol kiderül, hogy a meglévő hitelek mellé kaphatsz-e lakáshitelt, és ha igen, akkor mekkora összegben.
Remélem segítetem, és sok sikert a lakásvásárláshoz!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!