Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bar listáról levesznek 10 év...

Bar listáról levesznek 10 év után?

Figyelt kérdés
2007-ben tettek fel bar listára Otp hitelkártyából kifolyólag. Jövőre lejár a 10 év. Tehát annyi ideje már tárolják az adatokat. Nem fizettem azóta semmit se és kamatokkal együtt már közel 1milliónál jár a tartozás.Olvastam , hogy 10 évig tárolják csak az adatokat valakiről. Tehát 2017ben törlik ezt a khr-ből? Családommal a közeljövőben (2-3éven belül) lakáshitelt szeretnénk felvenni saját lakás vásárláshoz, de ez miatt , hogy én fent vagyok a bár listán nem kapunk hitelt ugyebár. Tehát most vagy törlik jövőre a khrből, vagy kezdjem el törleszteni valahogy ezt az összeget? De akkor meg még 5 évig fent maradok ha megállapodással szűnik meg. Valaki aki ért ehhez írjon. Köszönöm
2016. okt. 12. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom, hol olvastad, de jó nagy baromság.


Ha tartozásod van jelenleg is, akkor nem fognak levenni. Miért vennének le? Hiszen tartozol!


HA rendezed a tartozásod, 1 nap alatt levesznek.


Nem fogsz hitelt kapni továbbra sem, ebben biztos lehetsz.

2016. okt. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hitelkártya adósságot 9 éve nem fizeted?

Jó ha csak 1 millió az adósságod!

Szerintem sokkal több lesz az.


De hogy nem kezdtek még ellened végrehajtást? Közjegyző sem bocsátott ki fizetési meghagyást?


Illetve biztos, hogy még az OTP-nek tartozol? A bank nem adta el a tartozásodat másnak?


A leveleket át szoktad venni? Mert biztos próbál kommunikálni veled a hitelező.



Amúgy ha visszafizetéssel szűnik meg a hitel és nem volt felmondva a szerződés nemfizetés miatt, rendesen fizettél, akkor a hitelszerződés megszűnése után öt napon belül törölnek.


Ha felmondták a szerződést és utána fizettél ki mindent vagy végrehajtás útján került lenullázásra az adósságod, akkor még egy évig listán maradsz.


Ha tartozáselengedéssel (akár csak a tartozás egy kis részét érintette is az elengedés) szűnt meg a szerződésed, akkor öt évig maradsz KHR listán.

2016. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!