Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy történik a gépkocsinyerem...

Hogy történik a gépkocsinyeremény betétkönyv vásárlása az OTP ben?

Figyelt kérdés
Van e plusz költsége?Van kb 2m ft megtakarítás, de az a lacsony kamat,és magas kezelési költség miatt,nem akarom lekötni.Na meg fizessek a saját pénzemért, ha fel akarom venni,mert szükségem van rá...Ezért gondoltam a fentire, hátha nyerek..:),és biztonságban van a pénzem végül is...
2016. okt. 28. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az OTP-be, tépsz egy sorszámot a takarékbetétes menüpontból, elhívnak valahova, megmondod mit szeretnél, mennyiért, és milyen címletekben, kitöltetnek veled egy papírt, odaadják a sok betétkönyvet, te pedig hazaviszed :D
2016. okt. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

oké,ezt gondolom, de van valami költsége ennek is,mert én már számítok rá..:(


Gondolom, a takarékbetétkönyvnek is van..

2016. okt. 28. 08:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne egyéb, akkor írtam volna, de amúgy az OTP oldalán egyértelműen le van írva, hogy miért kell fizetni: a betétkönyvért.
2016. okt. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól írta.

Pont a napokban vettem én is. Nincsen semmilyen költsége, csak a névértéket kell kifizetni.

2016. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A lehető legrosszabb befektetés. (ilyen nagy volumenben)
2016. okt. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,értem.

Utolsó, van jobb ötleted? (Így legalább esély van rá, hogy nyerjek egy kocsit, amit később,ha akarok, eladhatok...)

Nekem nincs.

Beteszek x összeget,amiből negyedévente elvonnak, számla kezelési költség, ilyen olyan címen.A kamat meg szinte kevesebb...megéri?Ha meg kiakarod venni, fizess,hogy megkapd a saját pénzed...:(

2016. okt. 28. 13:22
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Pl. a Cetelem takarékszámla kiemelkedő, 2%-os vagy afölötti kamatot ad, és nincs semmilyen kockázata. Bármikor hozzáférhetsz a pénzedhez, nincs semmilyen költsége. Mondjuk számodra a hátulütője, hogy a befizetés és a kifizetés is csak átutalással történhet. Szóval kell hozzá másik banknál fizetési számla. Ráadásul 2M forint átutalása a legtöbb banknál már biztosan nem ingyenes, így jócskán elvenne a megtakarításból, úgyhogy lehet, hogy inkább saját bankodnál kellene érdeklődni a betétek iránt.


Az a probléma, hogy egy bankszámla kb. annyira alapvető dolog (szerintem), mint mondjuk az internet-előfizetés. Nincs jövedelmed? Vagy készpénzben kapod? Nem rossz készpénzzel szaladgálni, mindent azzal fizetni? Bár érzem, hogy neked a pénz=készpénz, a "fizetnem kell, mert fel akarom venni a pénzem" hozzáállásod miatt. Mondjuk ez egy nonszensz gondolat, hiszen a pénzedet nem kell szükségszerűen kp-ban felvenni.


A másik lehetőség az állampapír, annak is nagyon jó a kamata, és nincs igazán kockázata. Bár abban nem vagyok annyira képben, mennyire szeretik elfogadni a készpénzt.


Persze berakhatod gépkocsinyeremény betétbe is, de ilyen összegnél már komoly kamatokat lehet bukni. 2M forint 2%-a 40e forint, ennyit buksz évente ahhoz képest, mintha egy normális betétbe raknád be. Ezzel szemben semmilyen banknál nem fizetsz évi 40 ezret semmiféle költségre, egy jó csomaggal ennek max. a tizedét fizeted ki. Autót nyerni meg majdnem biztos, hogy nem fogsz, hiszen ez egy szerencsejáték.

2016. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolso,nem kellene lenezni.

Igen ,dolgozom,30 eve,igen van folyoszamlam,es arra jon a fizum.

Es kepzeld,van mashol is penz berakva a K& h nal,de egy filler kamatot se latok,cdak a levonasokat.

Es kepzeld,mikor kellett a penz,nemtudom hanyezret kellett lecsengetni,hogy felvegyem...

Úgyhogy ezeket tapasztalatbol mondom..

Hol kapok 40 e ft kamatot ketmilliora???

Aztt vissza kell osztani 12 vel,es ugy beszorozni,ahany honapra kapod...

En meg 6-7 eve 8-9% os kamatot kaptam de az se volt olyan sok...

2016. okt. 28. 15:18
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Én nem nézlek le. De aki a bankoktól annyira idegenkedik, hogy neki a pénz az csak készpénz, az mit akar bármilyen megtakarítással? A mostani hozzászólásodból is az derül ki, hogy mikor kellett a pénz, mennyit kellett lecsengetni. Na ja, de neked kp-ban kellett, és minden banknál az a legdrágább.


Bankot választani is tudni kell. Sajnos kevés olcsó bank van, mióta a kormány beint nekik, de azért akad. Vannak 0 forintos számlák - ha pl. érkezik x jövedelem a számlára, nincs számlavezetési díj. Az utalás, bankkártya, kp felvétel sehol nincs ingyen, de vannak olyan csomagok, ahol olcsóbban meg lehet úszni, nyilván a te igényeidnek megfelelőt kell választani. Az egy általános igazság, hogy ha a bankszámládat arra szeretnéd használni, hogy nagy mennyiségű kp-t vegyél fel róla, arra nem igazán van kedvező konstrukció - persze havi 150 ezer forintot mindenképp ingyen tudsz levenni, szintén az állami beintés miatt.


Ha nem látsz kamatot a K&H-nál, akkor olyan számlára rakd be, ahol nem 0,01% a kamat. Az nem egy automatikus dolog, hogy odavágsz egy csomó pénzt egy bankhoz, aztán elvárod, hogy legyen bőséges kamat.


Szerintem számold ki, 2.000.000 forint 2%-a az 40000 forint. Persze évente, ahogy írtam is. Annak nincs értelme, hogy leosztod 12-vel, majd meg is szorzod 12-vel, ugyanis 12/12 = 1. Másrészt viszont, ha a kamatjóváírás nem évente, hanem havonta történik, akkor máris nem 40000 forint lesz évente, hanem több, a kamatos kamat miatt. Persze, megjegyzem, ezek bruttó értékek, sajnos van SZJA és EHO levonás, amit az államnak fizetsz, de ezekről megint csak nem a bank tehet.

2016. okt. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért nem mész egy osztrák vagy szlovák bankhoz?
2016. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!