Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért vesz valaki 3 éves...

Miért vesz valaki 3 éves magyar magyar államkötvényt évi 1,15 %-os kamattal?

Figyelt kérdés

Vagy 5 éveset 1,72-vel, vagy 10 éveset 2,97-tel?


Már jövőre is 2,4 % inflációt jósol a Nemzeti Bank is, utána meg ki tudja, mi lesz. De aki kicsit is ismeri a magyar történelmet, az el tudja képzelni. Miért vették mégis mint a cukrot ezeket a papírokat legutóbb a gondolom intézményi befektetők? Valamit nagyon nem értek itt.


[link]



2016. nov. 2. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy lehet az, hogy az egy éves kamatozó kincstárjegy kamata is 2,25% banknál lekötve, amiből a kamatadó után marad 1,25%, az általad írt 3 éves államkötvénynek, pedig csak 1,15% kamatot adnak évente szerinted?


Hosszabb futamidő, kisebb kamat, mi van? Én nem értem a kérdésed ezen részét!


Elvileg én az előző heti Kormányinfón, egy ott kérdező újságírótól azt hallottam, hogy jövőre kb. 1,5% lesz az infláció.


Ha bankbetétbe kötöm le a pénzt egy évre, akkor kb. 0,25% kamatot kapok! Ez jobb? Vagy költsem el minden tartalékomat? Esetleg részvényezzem el, ahol köztudott, hogy a kicsik, hosszútávon csak bukhatnak.

2016. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tavaly az éves kamatozó kincstárjegy, még 2,75% kamatot adott, a kamatadó után 1,75%-ot, idén ez fél százalékkal csökkent, én ezt tapasztaltam.


OK, hogy a parkoltatott pénz szépen lassan leinflálódik, de ha lekötetlenül van, vagy bankbetétben, akkor még ez az évi 1,25% "kompenzáció" sincs meg!

2016. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!