Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Raiffeisen Bank sms-eket...

A Raiffeisen Bank sms-eket küldözget, hogy elmaradás van, de nincs is ott kártya. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak jönnek sms-ek a banktól, hogy fizesse ki a hátralékát. Bizonyos időközönként jönnek, és mindig egyre több és több pénzt írnak.

Neki nincsen kártyája, bankszámlája annál a banknál, tehát nem is lehet elmaradása.

Valamilyen módon visszaélhettek az adataival?

Vagy csak valami telefonos átverés?

Hallottatok ilyesmiről?

(Amúgy Erdélyben él a nagymamám, ha ez valamilyen jelentőséggel bír)



2016. nov. 2. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Mihamarább felhívni a bankot, és tisztázni


2 dolog lehetséges:

- valaki hibásan adott meg egy telefonszámot, vagy elgépelte az ügyintéző (mondjuk 9-es helyett 8-ast ütött vagy látott a papíron), és emiatt kapja, ilyenkor csak bosszantó a dolog


- mégis van kártya, vagy a nagyi nem emlékszik valamire tökéletesen (pl aláírt valahol valami akciós számlanyitást, csak elfelejtette), vagy visszaélnek a nevével.


Az előbbi esetben mihamarább rendezni a dolgokat, és megszüntetni a kártyát, az utóbbi esetben a bank segíteni fog, de abból rendőrségi ügy lesz.

2016. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem beszéltetek már az első sms-nél a bankkal?
2016. nov. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, miért ilyen életképteleneek az emberek? felhívjátok, hogy rossz számra írnak és kész...
2016. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Bankkal nem telefonálgatunk.

Van e-mailes elérhetősége. írsz nekik: [link]


Anyukámnak (78 éves) másik banktól jöttel ilyen sms-ek.

Ő is felhívta őket, hogy nem áll velük kapcsolatban. Ennek ellenére kis idő múlva újra küldözgették az SMSeket.

Újra telefonált, újra elmaradt egy ideig az sms, aztán megint küldték.

Írtam nekik, hogy a bankjukkal semmilyen kapcsolatban nem áll, nem is állt, így semmilyen elmaradása nincs velük szemben. Kértem, hogy töröljék a telefonszámát az adatbázisból és ne küldjenek több sms-t neki.

Erre visszaírtak, hogy a törléshez adja meg a pontos lakcímét, anyja nevét, születési nevét és dátumát. Így ki tudják zárni, hogy tényleg nem ő az adós.

Na, ezekhez semmi közük.

Visszaírtam nekik, hogy keressék fel más elérhetőségi úton a adósukat és vegyék fel vele a kapcsolatot a telefonszám tisztázása érdekében.

Egyúttal közöltem velük, hogy ha nem hagyják abba az sms küldözgetést, a felettes szerveikhez fogok fordulni.

Érdekes módon másnap már jött az e-mail, hogy tévedés történt, a telefonszám előzőleg az ügyfelüké volt, csak szolgáltatót váltott és ezt a számot lemondta. Az adatokat pedig csak azért kérték, mert nekik így könnyebb lett volna beazonosítani, hogy tényleg nem az ügyfelük.

2016. nov. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
nem tudom, mióta van meg a nagyidnak a telefonszáma - manapság baromi gyorsan továbbpasszolja a szolgáltató, ha vki visszaadja. Nekem a céges kártyámra küldik már harmadik hónapja,hogy diákhitel elmaradásom van... persze a diákhitelt nem érdekli, én meg olvasgatom...
2016. nov. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért nem beszéltünk mert akkor még "csak" 80 lejes összegről volt szó, most meg már kezd sok lenni az összeg.

Köszönöm azért azoknak akik normálisan válaszoltak.

Biztosan nincsen neki kártyája. De soha nem lehet tudni, hogy miként húzták csőbe.

Nagyon régi már a száma.

2016. nov. 3. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!