Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha CSOK-ot akarok felvenni 3...

Ha CSOK-ot akarok felvenni 3 gyerekre és eladtam az ingatlanomat köteles vagyok minden pénzt beforgatni?

Figyelt kérdés
Eladom az ingatlanomat, amin van hitel. A hitelt leszámítva a maradék összeget köteles vagyok beforgatni az új ingatlanba? Tud valaki erről információt adni nekem? Új építésűt akarunk venni. Már megvan a 3 gyerek.
2016. nov. 9. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Új lakásvásárlásnál elvileg nem feltétel, használtnál igen.


"5 éven belül eladott lakás árának továbbforgatása ÚJ lakás esetében

Új építésű lakóingatlan vásárlásához és új lakóingatlan építéséhez igényelt CSOK esetén 2016. február 11.-től eltörlésre került az 5 évben belül eladott lakás árának továbbforgatására vonatkozó kötelezettség. Ennek értelmében a bankok nem vizsgálják, hogy az igénylő a lakáseladásból származó összeget felhasználja-e az újabb lakásszerzéshez vagy sem."

2016. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt be tudnád linkelni nekem, hogy honnan van? Előre is köszönöm a segítségedet!
2016. nov. 9. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt pl fent van az összes érvényben lévő minisztériumi tájékoztató, ha az utolsót kiválasztod, megtalálod a 3 és több gyerekes családokra, új építésű ingatlanokra vonatkozó szabályokat.


vonatk [link] szabályokat:

2016. nov. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!