Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-nél netbankon keresztüli...

OTP-nél netbankon keresztüli utalás során, míg a tranzakció állapota "várakozó", vissza lehet vonni az utalást?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy külföldi számlaszámra való utalás során a költségviselő helyére a "Kedvezményezett" van beírva, tehát gondolom nem fogja megkapni a teljes összeget, amit én átutaltam neki, ami gond... én a deviza utalás menüpontban kiválasztottam a "Bankon kívüli, SEPA utalás" opciót, és ott nem is választhattam ki, hogy az egyéb költségekkel engem terheljenek már, ne a kedvezményezettet... (az utalás amúgy spanyol számlaszámra ment) Szóval ilyenkor mi a teendő?

2016. nov. 10. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
megkapja a teljes összeget, hó végén meg majd ráterhelik a forgalmi jutalékot.
2016. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de ebből akkor tényleg nem lesz gond? csak 10 euróról van szó, de attól tartok, ha nem kapja meg a pénzt teljes összegében, akkor nem fogja nekem elküldeni a cuccot sem, amit vettem tőle...
2016. nov. 10. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Várakozót vissza lehet vonni. Ha látod a várakozó státuszt, akkor ott megtalálod a visszavonás gombját is.


Egyébként SEPA utalásnál valóban nem lehet kiválasztani ilyesmit. SEPA átutalásnál az indító fél fizet egy összeget, illetve ha a fogadásnak díja van a kedvezményezett oldalon, akkor ő is. De nem történik levonás az átutalt összegből.


Az, hogy az OTP SEPA esetében is kiírja, hogy ki a költségviselő, csak technikai hiba. Valószínűleg ez a default érték arra a mezőre, de SEPA esetében nincs jelentősége.

2016. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!! :)
2016. nov. 10. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!