Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minimálbérre mekkora lakáshite...

Minimálbérre mekkora lakáshitelt tudok felvenni max?

Figyelt kérdés
Fedezet lenne a vásárolt lakás és kb 20-30% közötti önrészt tudnék beleadni.
2016. nov. 23. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
0 Ft.
2016. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
30%
A hitelrészlet a kereseted 50%-áig mehet fel, minimálbérnél szerintem
2016. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
74%

*véletlenül elküldtem, szóval a kereseted 50%-áig mehet fel, de úgy tudom minimálbérnél ez csak akkor opció ha fel tudsz mutatni élettársi viszonyt, egyébként valamivel kevesebb. Pozitívabban állnak hozzá a dolgohoz ha az adott bankhoz érkezik a kereset, nincs egyéb adósságod, esetleg be tudsz vonni adóstársat.

Laikusként 8-9 millióra tippelek legfeljebb, de ha bemész bármelyik bankba fél óra alatt megtudod a választ.

2016. nov. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem szeretném sokaig húzni a hitelt. Max 5 év, fizetnék havi 200-at, mert egyébként 400 körül keresek de ebből minimálbér van bejelentve.
2016. nov. 23. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Egy kormányrendelet szerint, ha a legális jövedelmed 400E Ft alatt van, akkor maximum a havi bevételed 50%-a lehet törlesztőrészlet, így semmi esélyed sincs magas havi részleteket vállalni.

A bankok többsége minimálbérre semennyi hitelt nem ad, ha nincs adóstársad, de ha pl 50% fölötti önerőt tudnál vállalni, akkor az OTP-ben kb 5-6M Ft-ig hitelképes lehetsz, de csak nagyon hosszú futamidővel.

2016. nov. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
A bankot nem érdekli, hogy mennyit keresel, meg a fekete pénzt nem tudja behajtnai. Minimálbérre meg semmit nem kapsz - szó szerint.
2016. nov. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha papíron minimálbéres vagy és nincs adóstársad (feleség, élettárs, vagy egy bátor rokon), akkor egy így necces. Esetleg azzal tudod javítani a kondíciókat, hogy tovább spórolsz és mondjuk a lakás felét önerőből fizeted ki. Ha tényleg 400 körül kapsz kézhez, akkor ez 1-1,5 év alatt megoldható talán, nem tudom az életkörülményeid (otthon élsz-e, stb). Csak akkor meg a NAV-ot fogja nagyon érdekelni, hogy hogyan tudtál félretenni minimálbérből éves szinten 2-3 milliót és esetleg egy vagyonosodási vizsgálattal megütheted a bokád.

Nagyon nem jó, amikor valaki nincs bejelentve, igazából nem tudsz semmit kezdeni a pénzeddel azon kívül, hogy elherdálod nyaralásokra, ingóságokra, de autót vagy lakást ha vásárolsz, akkor nagyon könnyen magadra irányíthatod a figyelmet.

2016. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

" Max 5 év, fizetnék havi 200-at, mert egyébként 400 körül keresek de ebből minimálbér van bejelentve."


És a NAV-nak mit mondasz majd, amikor kérdezik, hogy miből fizetted ki a hitelt ilyen gyorsan?

:-)))))


Elképesztően naivak az emberek....

2016. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt én sem teljesen értem, hogy hogyan gondolhattad komolyan. Kapsz számlára 70E Ft legális jövedelmet, és minden hónapban kp-ban be kell mellé fizetned 130-at, hogy a 200E törlesztést le tudják venni. Ha ezt megúsznád szárazon, akkor te egy mágus vagy :)
2016. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ilyen kis pénzekkel nem nagyon foglalkozik a nav.

Havi 100e -t úgy be lehet rakni számlára h nem tűnik fel. Ha vki milliókat rak be, na az már igen.

2016. nov. 26. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!