Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan érdemesebb lakáshitelt...

Honnan érdemesebb lakáshitelt felvenni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy ezekhez a hitelekhez 3 hónap munkaviszony szükséges? Ti honnan vettétek fel? Mi a véleményetek róla? Milyen buktatók vannak?
2016. nov. 8. 21:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Papíron 3 hónap, meg mellé törvényi minimum 20% önrész.


De ne legyen kétséged 3 hónap munkaviszonyra csak elég komoly fizetések esetén adnak hitelt.

2016. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
54%
Reménye ne legyen, kétsége lehet, sőt! :)
2016. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mit értünk komoly fizetés alatt? És ha tényleg nem adnak kisebb fizetésekre, akkor a kalkutárok miért működnek kis fizetésekkel is? Jó lenne megismerni ezt az egész folyamatot...
2016. nov. 8. 22:27
 4/22 anonim ***** válasza:

A kalkulátor egy matematikai modell, bármilyen fizetéssel működik.



3 hónap munkaviszonyra viszont a bankok nem szoktak hitelt adni. A 20% önrész is csak az alap, sok esetben ennél sokkal többet kérnek (vagy pótfedezet bevonását).



A teljes folyamatot pedig természetesen sosem lehet megismerni, mert az üzleti titok.



Azt tanácsolom, hogy ne a kalkulátorokat bújd, hanem szedd össze, hogy mennyi bevételed van, mennyi önrészed, és az infókkal hívd fel a bankot, vagy menj be, és kérj egy előzetes hitelbírálatot.


Ingyen megvan, meglátod, hogy kb mekkora a mozgástered.

2016. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Tudomásom szerint a bankok legalább 1 év munkaviszonyt kérnek.

A legenyhébb (és egyben legkedvezőbb is) feltételek a Fundamentánál vannak, mert ők csak 3 hónapot kérnek.

Mi is ott intéztük, igaz nekem megvolt régóta, de a páromnak csak 4 hónap volt visszamenőleg, és csont nélkül megkaptuk a 12 mill forintot.

2016. nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
22%

Ja, és mégvalami!

Nagyon vigyázz az ilyen kezdeti díjelengedési akciókkal a bankoknál, mert most azzal trükköznek, hogy elengedik pl. az értékbecslési díjat, meg ezeket (ami amúgy sem egy nagy összeg, mert huszonpárezer Ft volt a Fundinál), viszont később sokszoros árat fizetsz majd ezért.

Minket is majdnem sikerül csőbehúzniuk a K&H-ba, de aztán szerencsére találkoztunk a Fundis képviselőnkkel.

2016. nov. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó te ugye a fundamenta értékesítő csaj vagy. Elég átlátszó
2016. nov. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
12%
7: Nem, semmi érdekeltségem, csupán nagyon meg vagyok velük elégedve.
2016. nov. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

"Tudomásom szerint a bankok legalább 1 év munkaviszonyt kérnek." Rosszul tudod, lakáshitel esetén alkalmazottaktól MINDEN PÉNZINTÉZET 3 hónapos munkaviszonyt kér.


"A legenyhébb (és egyben legkedvezőbb is) feltételek a Fundamentánál vannak, mert ők csak 3 hónapot kérnek."


Ezt megint csak rosszul tudod, mert még futamidő végéig fix hitelt is lehet sok bankban kedvezőbb feltételekkel, alacsonyabb kamattal, kevesebb induló költséggel kapni, mint a Funda hitelei, arról nem beszélve, hogy Fundás áthidaló esetén adóstárs nélkül legalább 400E Ft nettó bér szükséges az adóstól. Ezt egyáltalán nem nevezném enyhe feltételnek.


Kérdező, neked csak annyit tudok válaszolni, hogy nincs olyan, hogy mindenki számára kedvező bank és kedvező hitel, mivel pl a kamatokat befolyásolja a legtöbb bankban a hitelképesség, vagy azok az egyéb paraméterek, amiket az ügyfeleknek teljesíteni kell.


Írj konkrétumokat magadról és a megvásárolandó ingatlanról, akkor már kb meg tudom mondani, Neked mi lenne a jó választás.

2016. nov. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
27%

"Ezt megint csak rosszul tudod, mert még futamidő végéig fix hitelt is lehet sok bankban kedvezőbb feltételekkel, alacsonyabb kamattal, kevesebb induló költséggel kapni, mint a Funda hitelei, arról nem beszélve, hogy Fundás áthidaló esetén adóstárs nélkül legalább 400E Ft nettó bér szükséges az adóstól. Ezt egyáltalán nem nevezném enyhe feltételnek. "


Akkor nagyon jól titkolják a bankok azokat a "kedvezőbb feltételeket", mert mi ahány bankban jártunk és érdeklődtünk (összesen 5 bankban), mindenhol csak rosszabb feltételeket tudtak volna adni, mint a Funda.

Konkrétan a Fundánál 17 év alatt fut ki a hitelünk, kevesebb törlesztővel, mint a bankoknál 20 év alatt!!

Ja, és a banknál nekem ki garantálja, hogy majd 15-20 év múlva is ugyanannyi lesz a kamatom?? Mert a Fundi viszont garantálja.


Na mindegy, nekem aztán tökmindegy, hogy ki hol veszi fel a hitelt, csak aztán majd megint lesz sírás rívás, mint anno a devizahitelek elszállása után.

Én meg majd hátradőlve röhögök a fix törlesztős Fundi hitelemmel.

Szerintem ők a legkorrektebb és legtisztességesebb pénzintézet ma Magyarországon, és én ezt ahol tudom, "reklámozom" is. Már 6 ismerősömet is oda irányítottam azóta a Fundis képviselőnkhöz, és mindannyian kötöttek is szerződést.

2016. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!