Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes kivetetni a vesémet,...

Érdemes kivetetni a vesémet, hogy vissza tudjam fizetni a diákhitelt?

Figyelt kérdés
2 millió forintnyi diákhitellel tartozom és nem tudom még elkezdeni visszafizetni. A bank már ránkszállt, foglalózni akarnak a szüleim lakásán és nem hagynak minket békén. Arra gondoltam, hogy ha az egyik vesémet eladom, annak az árából ki tudnám fizetni a hitelt és békén hagynának minket.
2016. dec. 24. 14:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem trollkodás. Hanem komolyan elgondolkodtam ezen.
2016. dec. 24. 14:20
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem foglalózni, hanem foglalni. Azt pedig nem a bank, hanem a bírósági végrehajtó fog.
2016. dec. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát... az agyadat érdemesebb lenne, de látom attól már megszabadultál
2016. dec. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Megis hogy sikerült ekkora osszeget felvenni diakkent??? Nem gondoltad, hogy visszakell majd fizetni? Udv a valo eletben. Egy dologgal lehet visszafizetni: munkaval. Amugy meg csak illegalisan tudod eladni a vesed, legalisan nem, attol pedig ovjon a jo isten, mert ha a masik bekrepal, neked lottek.
2016. dec. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Ez is Te vagy?


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


Ha nem, akkor olvasd el a 3-as hozzászólást, ott és még utána is pár helyen elég részletesen le van írva, mit tudsz tenni...

2016. dec. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazán vicces vagy, de ha diplomás létedre 2M Ft diákhitel tartozás visszafizetése beláthatatlan tehernek tűnik, akkor a diplomádat kellene inkább visszaadnod, mert felesleges volt megszerezni, a vesédet viszont ne kockáztasd, annak még hasznát veheted:).

Tréfát félretéve, hidd el, nem olyan tragikus a helyzeted, mint ahogy most gondolod. Drága a tanulópénz, ezt elismerem, de nagyon hasznos lenne elgondolkozni azon, min kellene változtatnod annak érdekében, hogy kimássz az anyagi gödörből. Lehet, hogy piacképes szakmát kell tanulnod, vagy ideiglenesen külföldre menni dolgozni. Számos variáció jó lehet, a lényeg, hogy megoldást keress és ne kibúvót.

2016. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. Nem volt havi 11-12 ezer forintotok a törlesztésre? Ugyanis a diákhitelt nem EGYBEN kell visszafizetni, ha nem havonta részletekben. A részlet nagyságát te határozod meg, a diákhitel központ csak a minimumot határozza meg. Azt hiszem a minimálbér 7-8%-a.

Én is diákhitelből finanszíroztam az egyetemem, kb. 2 milliós adósággal kezdtem az életet. Szar érzés volt, de 6 év alatt visszafizettem.

2017. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!