Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogosan von e le penzt a bank...

JaniB kérdése:

Jogosan von e le penzt a bank az utalt osszergbol ha az osszeget vissza utalja a szamlamra rossz szamlaszamra hivatkozvan ugy hogy elotte mar volt sikeres utalasom az adott szamlaszamra amit elmentettem az adott banknal?

Figyelt kérdés
Haromszor utaltam penzt egy adott bankszamlaszamra. Elso utalas sikeres volt es el is mentettem a szamlaszamot a bank rendszereben. Masodik utalasnal a mentett szamlaszamra utaltam 200 eurot amibol 155 jott vissza mondvan rossz bankszamlaszam. Megegyszer utaltam 100-at de ezuttal ismet minden adatot beirtam es nem a mentett infot valasztottam. Vissza kaptam 70 eurot az utalt osszegbol mondvan rossz szamlaszamot adtam meg. Bementem a Bankba es szamonkertem mi ez a nagy levonas meg rossz bankszamlaszam. Azt mondtak ok csak 5 eurot vontak le. A tobbit a nemet kozvetito bank vonta le. (Nem is tudtam, hogy Magyarorszagrol az utalas kozvetito bankon keresztul zajlik Azsiaba.) van e barmilyen jogorvoslati lehetoseg a reszemre ez esetben mert szerintem nem en hanem a bank hibazik valamit elvegre az elso utalas sikeres volt es ugye elmentettem a szamlaszamot. Tehat a masodik utalasnal meg elirasrol sem lehet szo.

2017. jan. 23. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Visszamész az "egy bankba" és érdeklődsz ott.
2017. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Az általában jogos, hogy a bank levon pénzt a sikertelen utalásért (ő elindítja a pénzt, nem tudja, hogy sikeres lesz-e). A közvetítő bank amúgy is von le. Európán kívülre amúgy kb mindenhová van közvetítő bank (pl USA-ba/ból is, többnyire).

Az felmerülhet, hogy az első utalásnál még élt a számlaszám, utána viszont megszűnt?

2017. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A bank jogszerűen járt el, ha az átutalási megbízásodban megadott adatokkal indította el az utalást. A bankod és a kedvezményezett ázsiai bankja, illetve ha volt közvetítő bank is, akkor a közvetítő bank is jogosan von le a szolgáltatásért díjat. A probléma ott lehet, hogy az első utalás óta a kedvezményezett számla megszűnt, ezt attól tudnád megkérdezni, akinek utaltál.


Közvetítő bankra azért lehet szükség, mert nincs minden banknak a világon minden bankkal közvetlen kapcsolata, hasonlóan ahhoz, hogy nem tudsz minden városból a világ minden másik városába közvetlenül eljutni egy járművel. Például ír városba nem repülővel egyszer Anglia és Írország között egy közvetítőt kell igénybe venni, mondjuk egy hajót.


Ha elutaztál mondjuk busszal átszállással Írországba mert mondjuk ott állást ígérte, de odaérkezve kiderült, hogy mégsincs állás (megszűnt, átvertek, vagy bármi ok miatt) és visszajössz Magyarországra, a visszaútra is fizetni kell. Ha a visszaút közben komppal jössz vissza Írország és Anglia között, a "közvetítő" kompon a visszaútra is fizetni kell.

2017. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehetett volna annyi eszed, hogy már az első sikertelen átutalást követően egyeztetsz a kedvezményezettel.
2017. jan. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy a legutolsó utalás óta az ellenoldali számlát megszüntették, ilyenkor a bank nyilván ugyanúgy levon, mivel a közvetítőrendszert használtad, arról meg nem ők tehetnek, hogy nem voltak helyesek az adatok.


De mondjuk a 25€ levonást soknak tartom, pláne ilyen kis összegnél.

2017. jan. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A kedvezmenyezett rendszeresen hasznalja a bankszamlaszamat. Bankban is voltam de ott a sajnalkozason kiveul mas infot nem kaptam, ezert jottem a gyakori kerdesek oldalara hatha valaki tud nemi hasznos informacioval szolgalni. Pl massal is elofordult e ilyesmi es ha igen sikerult e barmilyen megoldast rtalalni a problemara.
2017. jan. 24. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!