Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyit változik az ember még...

Mennyit változik az ember még 22 éves korától mondjuk 30 éves koráig? Ha úgy érzem, hogy most totál rossz helyen vagyok, ellustultam és mélyponton vagyok minden téren, akkor még lehet belőlem nagyon sikeres ember, vagy mondjuk valaminek a doktora?

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 16:05
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Egész középsuliban tök jól tanultam, minden tanár elismerően beszélt rólam mindig, versenyeztem is, jó egyetemekre is vettek fel, csak valami 20 éves korom környékén elromlott bennem. Kifogyott az üzemanyag. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez helyre fog-e jönni, vagy egyszerűen csak áltatom magam. Szeretnék legalább egy mesteri de inkább egy doktori fokozatig eljutni. Most viszont egyáltalán nem érzem, hogy a helyemen lennék.
2015. márc. 10. 16:09
 2/28 anonim ***** válasza:
59%

minek neked doktori fokozat? tele van a vilag sikeres es boldog emberekkel akiknek nincs ilyenjuk.


Amugy meg ha most eppen nem jarsz egyetemre akkor az eselye kabe nulla.

2015. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Melypontok mindig de mindig vannak. A sikeres ember az, aki ebbol kimaszik, osszeszedi magat, tanul a hibaibol es tovabblep. Nincs olyan sikeres ember, akinek ne lett volna egy ilyen idoszaka, persze mindenki kivulrol csak a csillogo sikeres vegeredmenyt latja. De ne add fel, lesz jobb is, ez biztos!


Az egyetem meg... az elso nehany evben ultraszivas, de a vegefele konnyebb lesz. Es egyszer csak azt veszed eszre hogy ott vagy az alagut vege fele es latod a fenyt! Viszont minden egyes akadalyt lepesrol lepesre csinalj, most meg ne stresszeld magad pl a doktori felvetelivel, vagy hogy hogy lesz az. Legyen ott mint celkituzes persze, de ne stresszeld tul. Legyel tul minden felevben a vizsgakon es tegyel meg mindent az aktualis feladataidnak sikeressegenek erdekeben!


Nyugi, amit te terzel tok normalis es mindenki talalkozik ezzel egy bizonyos ponton az eleteben.


Udv, egy doktor ;) (aki ugyanugy atelte ezeket a problemakat anno az egyetemen)

2015. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

"minek neked doktori fokozat? tele van a vilag sikeres es boldog emberekkel akiknek nincs ilyenjuk. "



Úgy érzem, ezzel bizonyítanék magam előtt, és hogy ennyivel tartozom magamnak. Az a fajta gyerek voltam és vagyok, akire mindig azt mondták, hogy nekem biztos doktorim lesz, mert annyira érdeklődő vagyok és annyira tanultam.



"Amugy meg ha most eppen nem jarsz egyetemre akkor az eselye kabe nulla."



Miért lenne nulla? Amúgy járok, csak nem oda, ami érdekel. Már a második egyetememre járok, az elsőt otthagytam, pedig egy nagyon jó nyugat-európai egyetem volt. Legszívesebben ezt is otthagynám.

2015. márc. 10. 17:02
 5/28 A kérdező kommentje:
#3: Te félreértettél. Nem arról van szó, hogy egy választott szakmát tanulok, csak most épp elment a kedvem, hanem arról, hogy nem is azt tanulom, ami érdekel. Megszivattam magam. Van nagyjából két nagy irány, ami tökre érdekel, és egyikre se mentem végül, mert féltem, hogy jó sokáig tanulok, aztán pedig majd nem tudok elhelyezkedni. Most utálom magam, mert úgy érzem, az emberek elhúznak mellettem, miközben én is már ki tudja, hol tarthatnék.
2015. márc. 10. 17:04
 6/28 anonim ***** válasza:

" ezzel bizonyítanék magam előtt, és hogy ennyivel tartozom magamnak. Az a fajta gyerek voltam és vagyok, akire mindig azt mondták, hogy nekem biztos doktorim lesz, mert annyira érdeklődő vagyok és annyira tanultam."


Szerintem ez egy hibas eletszemlelet, de te tudod. A doktori cimet amugy sem azok kapjak akik sokat tanulnak, hanem akik nagyon tudnak, a tanulas nem feltetel. Hja es nem art valami tudomanyos eredmenyt letenni az asztalra, kulonben nincs phd.


Igy csak frusztralod magad, es a vegen egy csodtomegnek fogod magad erezni ha nem jon ossze, marpedig nem valoszinu hogy ossze fog (mar csak matematikai alapon nezve is)

2015. márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

3as vagyok, ertem... ezt eddig nem reszletezted. Hat nezd, ha olyat tanulsz amit utalsz az tud okot adni depressziora. Mennyire all tavol toled amit csinalnal? Csakmert a mesterkepzesen ill doktori alatt elegge lehet terelni a temat. Pl ha most informatikusnak tanulsz, akkor villamosmernok orientalt mester, majd anyagmernok doktori (mert az az eredeti almod). De ha mondjuk allatorvos volnal inkabb akkor lehet erdemes az elejetol ujraindulni. 20 evesen meg nagyon fiatal vagy, semennyire se gaz.

Mi a mostani szakod es mit szeretnel csinalni?

2015. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

"Szerintem ez egy hibas eletszemlelet, de te tudod. A doktori cimet amugy sem azok kapjak akik sokat tanulnak, hanem akik nagyon tudnak, a tanulas nem feltetel."


Ez teljesen értelmetlen. Tanulás nélkül mégis hogy lehet "tudni"? Akkor lesz valaki doktor, ha valami rendkívüli módon érdekli, és azért következetesen, fáradhatatlanul tanul. Nyilván nem árt hozzá a magas IQ - felteszem, erre gondoltál. De nem igazán tudom értelmezni ezt a választ.



"Igy csak frusztralod magad, es a vegen egy csodtomegnek fogod magad erezni ha nem jon ossze, marpedig nem valoszinu hogy ossze fog (mar csak matematikai alapon nezve is)"



Ezt kérlek, fejtsd ki, mert rohadt kíváncsivá tettél. Hogyan vezeted le matematikailag, hogy nekem nem fog összejönni a phd? Az se zavar, hogy az érettségi évemben OKTV döntősként benne voltam az első 20-ban? Meg hogy végig jeles voltam?



"Hat nezd, ha olyat tanulsz amit utalsz az tud okot adni depressziora."



Ezt tapasztaltam.


"Mennyire all tavol toled amit csinalnal?"


Amit csinálnék, az áll hozzám közel. Amit jelenleg csinálOK, az áll tőlem távol.



"De ha mondjuk allatorvos volnal inkabb akkor lehet erdemes az elejetol ujraindulni. 20 evesen meg nagyon fiatal vagy, semennyire se gaz. "


22 éves vagyok.


"Mi a mostani szakod es mit szeretnel csinalni?"



Nemzetközi Tanulmányok szakon vagyok, másodévben. Nem akarom részletezni, hogy hogy kötöttem ki itt, ha érdekel, privátban leírom. De úgy érzem, egyszerűen nem itt a helyem, sose voltam ide való. Mindig is a tudományos pálya állt hozzám közel, mindig is úgy képzeltem, kutatni fogok, tudományos eredményeket érek el, ehhez való az alkatom. Alkatilag olyan vagyok, hogy ha valami nagyon érdekel, abba jól beleásom magam és megyek előre.


Valahogy nem kaptam lendületet hozzá, hogy erre az útra lépjek, azt hiszem, ez végül is a szülői példánál siklott ki. Mert a szüleim jóval gyakorlatiasabb emberek, más pályán mozognak, és mindig attól féltem, hogy túl "elvont" leszek, hogy majd hosszú éveket tanulok és a végén hiába lesz doktorim, vagy leszek professzor vagy tudós vagy akármi, nem fogom tudni hasznosítani. Sok olyan embert látok, aki egy szakterület kiválósága, de egyetemi tanárként nehéz neki, mert nem jut elég pénz a felsőoktatásba, és egyértelműen csak "szerelemből" csinálja, amit csinál. Én szeretnék biztos anyagi hátteret, de ha a kettő közül kell választani, akkor azt hiszem, a tudás számomra fontosabb. Engem egyszerűen nem elégít ki, ha nem használom eléggé az agyamat. Mostanában minden napom egy kínszenvedés, mert semmi kedvem ahhoz, amit csinálok. Érzem, hogy engem nem erre "teremtettek", úgy érzem magam, mintha futóversenyzőként arra kényszerítenének, hogy birkózzak. Nem azért nem megy, mert nem vagyok jó, hanem azért, mert nem akarom. Szorgalmi időszakban hétközben szinte semmit nem tanulok, szoktam lógni, itthon gépezek, meg ilyenek, aztán vizsgák előtt három nappal gyorsan befalom az anyagot, hogy aztán két hét múlva mindent elfelejtsek. Ennek így semmi értelme. Lehet valakinek így is diplomája, de az egyetem nem erről szól. Ebből nem lesz valódi tudás, csak papír. A szüleim gyakorlatias emberek, ők csak annyit mondanak mindig, hogy ha már második év második felében vagyok, akkor végezzem el, lesz egy papírom, aztán csinálhatok, amit akarok. Ez persze érthető, csak egyrészt az még így is hosszú idő, túl hosszú ahhoz, hogy ne azzal töltsem el, amit szeretek, másrészről meg nem tudom, hogy mennyit ártok ezzel magamnak. Egyrészt az agyamat se igazán használom így, tehát elszokok a tanulástól, másrészt nagyon-nagyon rosszat tesz ez az önbecsülésemnek, azt hiszem. És az a legidegesítőbb, hogy olyan, mintha senki nem kényszerítene, hisz senki nem is kényszerít, de van egy nagyon markáns szülői példa előttem, és ezt ők valahogy nem bírják felfogni. Tudniillik azt, hogy egy gyerek önmagával szembeni elvárásait, értékrendjét, céljait, hitét nem csak az befolyásolja, amit a szülei megmondanak neki, hanem az is, amit lát és tudat alatt érez. Igazuk van a szüleimnek abban, mikor azt mondják, hogy senki se _mondta_, hogy ezt válasszam, de ugyanakkor úgy érzem, hogy valahogy ez volt "reális", és ez nagy hiba, mert így elnyomom azt, amire valójában vágyom. Nem tudom, mit tegyek. Nagyon szeretném itthagyni ezt a francba, de tényleg félek én is attól, hogy milyen érzés lesz újra elsősnek lenni - már így is 3-4 évvel fiatalabbak között vagyok -, másrészt, hogy mi van, ha a következő dolgot is félbehagyom. A szüleim ezzel állandóan ezzel jönnek. Hogy egyvalamit már végezzek el. De én ezt igazságtalannak érzem, mert úgy érzem, jogom van keresgélni, míg meg nem találom, amit igazán szeretnék. Az a baj, hogy nincs valami külső nyomás, ami ösztönözne arra, hogy tanuljak és a szívem után menjek. Mintha mindegy lenne...

2015. márc. 10. 23:28
 9/28 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy mit szeretnék csinálni: nyelvekkel szeretnék foglalkozni (nyelvtanulás, esetleg nyelvtanítás, nyelvészet) és érdekel még a biológia is.
2015. márc. 11. 00:16
 10/28 anonim ***** válasza:

" Tanulás nélkül mégis hogy lehet "tudni"?"


Vannak ilyen emberek is, akik nem ugy tanulnak ahogy te, hanem halljak az anyagot, megjegyzik, megertik. Neked ugy tunne hogy ok soha nem tanulnak. Lehet hogy meg nem talalkoztal ilyen emberekkel, de vannak.


" Akkor lesz valaki doktor, ha valami rendkívüli módon érdekli, és azért következetesen, fáradhatatlanul tanul."


A fenet. A jogi meg az orvosi egyetemen igen. De a PhD-t nem tanulasra adjak, hanem kutatasra es onallo, publikalt, megvedett tudomanyos eredmenyre. Lehetsz te akarmilyen jo tanulo, ha ezt nem produkalod, akkor nem leszel PhD, es hidd el, nagyon sok okos es szorgalmas gyerek vagott bele mar, es nem szereztek meg aztan vegul. Ebbol kovetkezik hogy az eselyek a PhD megszerzesere elegge alacsonyak. Az OKTV eredmenyed meg a loteri kutyat nem erdekli, abbol nem kovetkezik semmi.


En is azt javaslom neked mint a szuleid: jard vegig a mostani iskolat, legyen egy vegzettseged, keress munkat. A PhD dolgot meg felejtsd el, nem neked valo.

2015. márc. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!