Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkabér letiltásom van...

Don Del kérdése:

Munkabér letiltásom van 33százalék. Ugy van, ha az öregségi nyugdij ötszörösén felüli részt ami 142ezer ft azt mind levonhatja a munkáltató? De a havi fizetésből. Nálunk féléves munkaidő keret van, most fizettek ki 210óra túlórát.

Figyelt kérdés
De ez nem havi fizetés volt, hanem 6havi túlóra pénz.Erre 142ezret kézhez kaptam, a többit levonták mind. Holott kb 210ezret kellett volna kapnom a 33százalék levonás után. Ez szabályos?

2016. ápr. 4. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Valóban van ilyen szabály, de nem egyértelmű az alkalmazása. Nekem elég magas fizetésből volt letiltásom, de ott nem alkalmazták, minden hónapban csak a 33%-ot vonták, pedig ezt alkalmazva sokkal többet vonhattak volna, igaz a letiltási papíron 33% volt fixen.

Esetedben lehet, hogy csak a munkáltató volt túlbuzgó.

Túlóra pénz lévén megkérdőjelezhető a szabályossága, de őszintén szólva nem vagyok benne biztos, nem egyszerű a kérdés.


Lehet érdemes lenne végrehajtási kifogást tenni a bíróságon és akkor kiderül a dolog.

2016. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Utánaolvasgattam egy kicsit, először azt hittem, nincs igazad, de a Vht. szerint szerintem mégiscsak igazad van, ugyanis:


"63. § A 61. § szerinti levonás után fennmaradó összegből korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható a _havonta_ kifizetett munkabérnek az a része, amely meghaladja az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének ötszörösét."


Tehát a törvény szövege szerint csak a havonta kifizetett munkabérre igaz a korlátlan levonás lehetősége. Az igaz, hogy minden munkabér jellegű járandóságból tiltható a 33%, tehát a félévente járó túlórapénzből is, de ahogy én értelmezem, csak ennyi.

2016. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Mindenből vonható a 33%.

A bonuszbol is meg a tulorakifizetesbol stb.

2016. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Hozzateszem osszemostad az inkasszóval.

Letiltas munkahely révén 33% több Letiltas esetén max 50%.


Inkasszó a letiltason felül is lehet.

A minimum öregségi nyugdíj (28500 ft) és ennek negyszerese közti pénz 50%át vihetik. És a négyszeres összegének felüli összeget korlátozás nélkül (te ötszöröst írtál de az csak 4).

Tehát ha a Letiltas mellé jön inkasszó akkor kb 71000 ftod marad meg.

2016. ápr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem te mosod össze a dolgokat.

Senki nem beszél bankszámláról levonásról, a kérdezőnek letiltása van a munkabéréből. Előbbit először te hoztad szóba, senki más.

Senki nem állította azt sem, hogy az extra pénzből nem lehet 33%-ot vonni, itt a kérdés az, hogy érvényes-e arra is a nyugdíj 5-szörösén felüli korlátlan végrehajthatóság. Erre másoltam be a fenti jogszabályt.

2016. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Munkaberbol nincs olyan hogy korlátlanul levonhato. Nekem is volt letiltasom és a letiltas 33% volt se több se kevesebb. Amikor elszamoltak a tulorakat stb akkor a pénzembol levontak amit kellett (33%) és olyankor kaptam kb 180 ezret.
2016. ápr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amit linkeltel világos de nálunk nem alkalmazták a jelek szerint. Pedig elég szabálykövető cég.
2016. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!tehát érdemes reklamálni,be panaszolni?melyik szervnél lehet?
2016. ápr. 6. 11:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt panaszolsz menj be a berszamfejtesre és velük beszéld meg mi hogy miért. És ha tévedtek és nem korrigalnak akkor mehetsz tovább de addig ne.
2016. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
sajnos voltam,őket nemérdekli,aztmondták hogy igy törvényes,az öregségi nyugdij 5szörösén felüli rész,korlátlanul vonható.csak evvel az a gond,h ez nem a havi bérem volt,hanem 6havi túlóra pénzem.ők azt mondták,ez a márciusi munkabérem.pedig nincs igazuk szerintem.az is gyanus h 15.én lejárt a munkaidő keretem,és nemfizették ki rögtön,hanem csak a köv.fizetésemmel együtt.
2016. ápr. 6. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!