Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelből szeretnék lakást...

Hitelből szeretnék lakást venni. Azonnal költőzhető lakásba beköltözhetünk, ha a foglalót teszem le, és később a lakás árát?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:

megegyezés kérdése.


amikor én vettem, nekem felajánlották ezt a lehetőséget, de én vártam, mert még nem tudtam volna akkor költözni.

2010. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 tulajdonosa a volt a háznak, az egyik nem egyezett bele, így nem költözhettünk be. Tényleg a tulajtól függ, hogy ő mit mond.
2010. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam erre példát, hogy ezt megengedte volna a tulaj, de ha meg tudtok így állapodni, akkor nincs akadálya. Általában a a teljes vételár megfizetése után adják csak birtokba az ingatlant, mert így ösztönözve van a vevő arra, hogy mindent időre kifizessen, ráadásul kockázatos beengedni valakit a lakásba, ha még tartozása van, mert utólag nehéz onnan kitenni, ha mégse fizetett.
2010. máj. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen, ha meg tudtok egyezni, hiszen a foglaló "kvázi" bérleti díjként is funkcionálhat, tehát ha meghiúsul az adásvétel olyan mint ha a foglalóból "bérelted" volna az ingatlant, az eladó sem jár rosszul. Külön le kell ügyvéd előtt papírozni!
2010. máj. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Maga a beköltözés nem célszerű megoldás, pláne hitel esetén, hiszen az is előfordulhat, hogy nem kapod meg a kölcsönt! De a felújítás elképzelhető, mert ilyen esetben

a tulaj nem kockáztat, hiszen növekszik a lakás értéke...

2010. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!