Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet új lakást venni...

Hogy lehet új lakást venni vagy építeni, és a szocpolt is igénybe venni úgy, hogy van egy lakás a nevünkön, amit persze el szeretnénk adni, de úgy, hogy ne kelljen közben albérletbe költözni, amíg beköltözhetünk az új lakásba?

Figyelt kérdés
A jelenlegi lakásunkon van hitel, amit előtörlsztenénk (lehetőleg a befolyt vételárból), és az új lakáshoz is szükségünk lenne lakáshitelre. Két kisgyermekünk van.
2008. ápr. 2. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

vannak erre külön lakáshitel fajták. Most hírdetik is az egyik (az állatorvosos, hogy ne legyen reklám) banknál. Ha jól emlékszem 2 év türelmi idő van a hitelhez.

A szocpol az nem függ össze ezzel. keress rá itt, az utóbbi időben sok szocpol kérdés volt. vannak linkek a szabályokhoz.

2008. ápr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézem majd az "orvosos" hitelt. :)


A szocpollal kapcsolatban már elolvastam a jogszabályt, és sajnos nem vehetünk fel szocpolt addig, amíg a nevünkön van egy másik lakás. Tehát csak az a lehetőség marad, hogy előbb el kell adnunk azt a lakást, amiben lakunk. Legalábbis én még nem látok más lehetőséget. :(

2008. ápr. 2. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:

pontosan nem lehet a lakás a neveteken.

ha tellyes szocpolt akarjátok akkor újépítésü kell vagy építeni. el kell adnotok. vagy lehetséges hogy valami olyan hitelt vesztek fel ami kimondottan azoknak van akik amíg a ház elkészül nem akarják eladni a lakást. ha eljuttok öneröböl egy ideig akkor eladjátok a lakást és mivel ilyenkor a ház még csak telek szinten van így felvehetitek a szocpolt.

2008. ápr. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a szocpol nem előre jár. hanem a szerződés, átvétel, nézd meg törvényt pontosan, UTÁN. ha jó emlékszem 120 nappal utána lehet még beadni. Tehát megveszitek vagy felépítitek és utána még van 120 nap (kb 4 hónap) eladni az előzőt és lehet igényelni.

magyarország.hu-s linkeket keress a korábbiakban (az is én írtam) ott van ez a rész rendesen leírva.

2008. ápr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha van ingatlan a neveteken és az mellet szeretnétek szocpolos házat venni az csak ugy lehetséges ha a háznak van haszonélvezöje,ha nem vetted hanem ajándékozás cimén jutott a tulajdonodba,és ha a haszonélvezö is a házban lakik.Amugy meg vigyázz ezzel az egésszel mert olvastam,hogy hitel van a házon.Ha szabadfelhasználásu az gáz mert akkor az eladott ingatlan teljes vételárát bele kell forditanod abba az ingatlanba amit szocpolra veszel.Tehát ha a házadon van mondjuk 2 millio tartozás és te el tudod adni mondjuk 5 millioért akkor mind az 5 milliot bele kell forgatnod a z ingatlanba amit szocpolra akarsz venni.Ez csak abban az esetben van ha szabadfelhasználásu hitel terheli a házad.Ha tatarozási,felujitási kölcsönt vettél fel akkor elég a maradék összeget beleforgatni miután visszafizetted a tartozásod.Tudom hülyén hangzik de sajna igy van.Amikor elöször hallottam erröl én sem hittem el,ráadásul még a bankok sem tudtak teljes mértékben tájékoztatni erröl,ezért felhivtam a MÁK ot ök biztosra tudták...
2008. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. ápr. 6. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!