Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident, ilyenkor mi a teendő?

Provident, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2005 ös Provident Hitelt átvett az Intrum Justitia akiktől kaptam egy mondhatni barátságos bedobós levelet. Az, hogy hol voltak 11 évig azt nem tudom, írtam nekik e-mailt, hogy részletben kifizetném, reakció nem volt, kaptam egy másik levelet, hogy egyben 5 nap alatt vagy átadják a Baltás Ügyvédi Iroda felé. Mennyire kell az Intrumot és a Baltást komolyan venni ? Én a Providenttel voltam szerződésben, nekik kifizetném.
2017. jan. 31. 08:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

És te hol voltál 11 évig?

Telefonszám, cím van, ahol személyesem lehet egyeztetni velük?

2017. jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1. Nem értem, hogy a Provident mint pénzügyi gazdálkodó szervezet miért bohóckodik az Intrummal. Ha van élő szerződésetek, behajthatja közvetlen rajtad.

2. Bedobós levelekben tartozást követelni még mindig a vicc kategória.

3. A Providentnek nem maradsz adósa, egy kicsit életszerűtlen hogy 2005 óta nem kerestek...

4. Minden tartozást ki kell fizetni, én közvetlen felkeresném a Provident-et.

2017. jan. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha 11 év alatt sem befizetés, sem megkeresés nem volt, akkor már régen elévült. Ilyenkor próbálkoznak azzal, hogy megkeresnek, fel fognak ajánlani egy részletfizetési lehetőséget, ha aláírod, megszűnik az elévülés.
2017. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Ha 11 év alatt sem befizetés, sem megkeresés nem volt"


Mert ugye erről híres a Provident... :)))))

2017. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#4: Nem ismerem a providentet ilyen szempontból.

De ha keresték is, az nem szakítja meg az elévülést, csak az aláírás. Tartozás elismerése, új egyezség, részletfizetés.

2017. jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elévült, ha téged sehogyan sem értesítettek semmiről. Úgyhogy ne írj alá semmit, az e-mail rossz ötlet volt.
2017. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A konkrét történet :


2005 ben még Budapesten tartózkodtam egy vidéki bejelentett lakcímmel. Összefutottam apámmal akivel nagyon halványan tartottam a kapcsolatot. Ide most beférne 300 oldal de nem akarok agyon bonyolítani semmit. A lényeg, hogy felvettem neki de már én sem emlékszem mennyit mert nagyon halvány az egész. Akkor már volt munkahelye de nem kapott s azért én. Az akkori lakcímünk közös volt, így ment bele az ügyintéző. Hiába nem tartózkodtam ott, majd ő fizeti ahogy tette is pár héten keresztül aztán putty. Tán fél évvel ezután összetalálkoztam az ügyintézővel aki közölte, hogy nem fizet. Ez már 2006 tavasza. Nekem ott a lakcímem 2007 - 2008 környékén szűnt meg majd 2009 ben lett egy Pesti lakcím. Majd én Ausztria 4 évre. 2014 től újra Magyarország és Vas megyében van megint bejelentett lakcímem 2 éve. Ebből a lényeg : Az a lakcím ahol a szerződés köttetett már csak üres telek, ott is nyakig érő gazzal valamint más tulajdona. A szerződésen az én aláírásom van ez tény. De van rajta egy telefonszám is ami 15 éve azonos és soha nem hívtak rajta. És most tartok ott ahol tartok. Én kifizetném az alap tartozást, hiszen én vettem fel. De ezek az irodák hagyjanak békén.

2017. jan. 31. 10:39
 8/14 anonim ***** válasza:

És bejelentetted a hitelezőnek az új lakcímedet időközben?


Egyébként HA engedményezték a követelést, akkor már nem a providentnek tartozol, nem nekik kell fizetni.

2017. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Pénzintézet nem szórakozik adósságrendező céggel, hanem egyből végrehajtást kér. DE ennek előzménye jópár tértivevényes levél a mindenkori állandó lakcímedre, mely a lakcímkártyádon szerepel. BM nyilvántartásból lekérik.

Biztos, hogy a Provident-tel szerződtél?

2017. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen a Providenttel.


Tértivevényes levelet soha nem kaptam. Az a cím ahol köttetett az szerepel náluk. De sem a korábbi Fővárosi címemre nem küldtek semmit sem a mostanira.

2017. jan. 31. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!