Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident, ilyenkor mi a teendő?

Provident, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
2005 ös Provident Hitelt átvett az Intrum Justitia akiktől kaptam egy mondhatni barátságos bedobós levelet. Az, hogy hol voltak 11 évig azt nem tudom, írtam nekik e-mailt, hogy részletben kifizetném, reakció nem volt, kaptam egy másik levelet, hogy egyben 5 nap alatt vagy átadják a Baltás Ügyvédi Iroda felé. Mennyire kell az Intrumot és a Baltást komolyan venni ? Én a Providenttel voltam szerződésben, nekik kifizetném.
2017. jan. 31. 08:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát ez elég fura, helyedben bemennék a Provident-hez, Intrum egy gittegylet, a Baltástól mondjuk tartanák a helyedben, név kötelez... :)

Menj be a Providenthez, és első körben tiltakozz, ne ismerj el semmit, mérd fel a terepet. ;)

2017. jan. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Minden kölcsönszerződésben benne van, hogy a hiteligénylő feladata az adatai változásának bejelentése. A jog szerint, ha az utoljára megadott állandó lakcímedre felszólító levelet küldenek, az átvettnek minősül akkor is, ha a madár sem jár arra. A Providentnek jogában áll a teljes tartozásodat átadni/eladni behajtó cégeknek, ha nem reagálsz a leveleire. A kézbesítés eredménytelensége esetén átadhatja az ügyet a behajtó a bíróságnak, ahol végrehajtásra kerül a tartozás, persze mindenki hozzáadja szépen a saját költségeit.
2017. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Rég elévült, kár volt reagálnod! Nem értem amúgy miért nem fizetési meghagyást küldtek. Úgy tűnik most vették elő a 2005-ös tartozásokat. Férjem is kapott fizetési meghagyást régi címére, majd az újra, hogy végrehajtható. Mivel egyértelmű volt, hogy elévült, valamint ellentmondani se tudott így most mondott ellent. Így nem kell fizetni.
2017. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A Provident kiadja Intrumnak. Miért ne tenné? Van saját követeléskezelő osztálya, de nyílván az ő hatalmuk véges. Az Intrum viszont nem vicc kategória, ők már kiadhatják bírósági úton végrehajtásra. Onnantól kezdve kaparhatsz öcsém. Visznek, amit tudnak! Talán nem kellett volna 11 évig sumákolni. Talán be kellett volna jelenteni a címváltozást. Ilyen egyszerű.
2017. szept. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!