Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendő, ha a német...

Mi a teendő, ha a német munkaadó rossz számlaszámot adott meg, így a fizetés egy teljesen más emberhez érkezett meg?

Figyelt kérdés
Sajnos ez történt, és nem hajlandóak segíteni. Részemről helyesen lett megadva a szám, ők írtak el két számot, és egy másik, létező számlaszámra ment el a pénz. OTP-ben mondták, hogy valóban megtörtént a rossz utalás, de nem adhatnak ki adatot arról, hogy ki kapta meg. 1 havi fizetés, és ettől függetlenül már nem ott dolgozok, és nem tervezek visszamenni Németországba. Mit gondoltok, megéri ügyvédhez fordulni, elvégre ők hibáztak, vagy csak többet veszíthetnék?

2017. jan. 31. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd nekik, hogy benyújtod az európai fizetési meghagyást
2017. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha ok a hibasak, akkor megeri. de ha a te reszedrol lett elrontva mondjuk a banakszamlaszam, akkor az utalast nem lehet, vagy borzaszto nehezen visszahivni. Ezt pont ma kerdeztem meg a Sparkasseban :D direkt rakerdeztem, hogy, ha netalan nekem utal valaki tevedesbol 1 millio eurot, akkor mi van. Azt mondta, ha le lett konyvelve a fogado oldalon, akkor nem visszahivhato, csak es kizarolag maceras utanajaras utan, ami nem biztos, hogy 100% sikerrel jar :D
2017. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én részemről jó, ők hibáztak, rosszul adták meg utalásnál.
2017. jan. 31. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:
en megkerdeznek egy ugyvedet
2017. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2017. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
100%
szólítsd fel a munkáltatót egy ajánlott levélben, hogy utalja el a fizetésedet (az hogy egy rossz számra elutalta, az ő baja, nyilván vissza tudja kérni, de ez az ő gondja). Ha nem fize simán, akkor fizetési meghagyás.
2017. febr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Furcsa ügy, mert:

1. A számla számának ÉS a névnek egyeznie KELL. Tehát a véletlen csere pont egy olyan számlát talált, amelynek a tulaját is ugyanúgy hívják, mint téged? Hmmmmmm...

2. Az otps nem adhatta volna ki még azt sem, hogy volt-e ilyen jellegű tranzakció.

.

Hívd a németeket, ők semmissé teszik a tranzakciót, és újra küldik. Ha ügynök intézte (pl nem tudsz németül) akkor a német munkáltatót keresd meg, mert valszeg az ügynök a csaló.

2017. febr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!