Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek érdemes elmenni...

Wolferl kérdése:

Szerintetek érdemes elmenni dolgozni egy olyan munkahelyre, ahol mindössze 2 órás munkaidőre jelentik be a dolgozót, tehát a fizetés negyedét utalják és a többit kézbe fizetik ki?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy ez konkrétan milyen hátrányokkal járhat?

2015. márc. 5. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Azt te csak gondolod, hogy 8 óra lesz ott a munkaidő... megsúgom: 12 óra lesz.

És aztán futhatsz majd a fizetésed után.

2015. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Fizetetlen túlórára készülj fel, plusz megeshet, hogy ilyen-olyan okkal még a 8 órás bért sem kapod meg. Tudom, az éhség nagy úr, de én csalóhoz nem mennék dolgozni, ha van más út, mert engem is át akar majd verni.
2015. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem is 4? Csak 2?? Ez a sz@rrágás magas foka. Ez már nem a "kicsit csalunk, hogy mindkettőnknek picit jobb legyen az állam kárára" hanem masszív lehúzás. El ne vállalj ilyet.
2015. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Eleve azt nem tudom, miért létezik ilyen lehetőség?

Komolyan el lehet képzelni, hogy valahol valaki tényleg csak 2 órát dolgozik naponta?

Vagy úgy van vele az állam, hogy tudja: ezt az embert még 4 órásra se jelentenék be, tehát akkor jelentsék be legalább 2 órásra?


És akkor mikor fogjuk megérni, hogy lesz majd 1 órás munkakör is?

Aztán pedig 10 perces?

2015. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. megbüntetnek

2. nem lesz nyugdíjad

3. az első kettő együtt

4. a drog az rossz, értem?

2015. márc. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 7. 10:00
 7/8 szonata ***** válasza:
Magyarország egyik legnagyobb problémája a fekete és a szürke munka. Érthetetlen módón -számomra- ezen egyik kormány sem változtat. A ma élő és dolgozó fiatalok fel sem mérik,hogy 65 éves korukban milyen bajban lesznek a nyugdíj megállapításánál. A kapott keresetből nem gondoskodnak a jövőjükről, vagy azért mert nincs elegendő,vagy azért mert felelőtlenek. Még időben kellene erről dönteni,ha már a vegyes munka jellegéből adódóan ezt nem teszi lehetővé.
2016. szept. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"65 éves korukban"

Csak megsúgom: 70 éves korukban.

A férfiak átlagéletkora már most 69 év, de ha 70 évesen kezdődik majd a nyugdíj, akkor max. 66 év lesz.

Az EU-ban már be akarták vezetni a 79 éves nyugdíjkorhatárt.

Egyelőre még kiröhögték azt a képviselőt, aki ezt felvetette, de ez évekkel ezelőtt volt.


EZÉRT nem létezik ez a probléma: mert úgyis kb. a halálodig kell majd dolgoznod, ha férfi vagy - és majdnem addig kell dolgoznod akkor is, ha nő vagy.

2016. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!