Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki 2 órára van bejelent...

Ha valaki 2 órára van bejelentve, de nyilván ennél a valós munkaideje több, akkor ha a munkaadó nem akarja kifizetni, csak a bejelentett 2 órára szóló munkabért, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 18. 09:15
 1/10 anonim válasza:
72%
Felmondasz
2016. szept. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, utána ! Tehát ha valami probléma merült fel, felmondtam, és így akarnak gonoszkodni.
2016. szept. 18. 09:26
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Rájuk küldöd a Munkaügyi felügyelőséget:

[link]

2016. szept. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A legböszmébb Feri ***** válasza:
87%

Mivel te is cinkos vagy (tudod, költségvetési csalás), semmit nem tudsz tenni.

De ha önként és dalolva fel akarsz szállni a szopórollerre, akkor szólj a NAV-nak, hogy feketén dolgoztál, és nem fizetik ki a fekete pénzt. Jó móka lesz, meglásd.

2016. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

A munkajog a munkavállalót védi.

Csak nem a Don Pepe ez a cég? Mert én is dolgoztam ott 2 órára se jelentettek be és 12-t nyomtam le naponta

2016. szept. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

semmit. engem följelentett a munkáltatóm egy olyan dolog miatt, amihez közöm nem volt, sőt, az a dolog a 200km-re lévő telephelyen történt, ahol én sose jártam.


Ügyvédem szerint egy alaptalan dologról van szó...vicc az egész. mégis nyomoznak az ügyben.


Erről ennyit. Magyarországon mindent megtehetnek akiknek pénzük van.

2016. szept. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Aláírtad a munkaszerződésed?

Aláírtad a 2 órás jelenléti ívet... szóval nagyon nincs okos ugrálni.

2016. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Megpróbálhatod megfenyegetni őket, hogy rájuk küldöd a munkaügyi felügyelőséget és a NAV-ot. Talán tartanak annyira a rájuk váró büntetéstől, hogy inkább megegyezzenek veled.

Tehetsz anonim bejelentést is a NAV-nál (hogy magadat ne sodord bajba) viszont ebben az esetben nem biztos, hogy kivizsgálják az ügyet.

2016. szept. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

"Tehetsz anonim bejelentést is a NAV-nál (hogy magadat ne sodord bajba) viszont ebben az esetben nem biztos, hogy kivizsgálják az ügyet."


Nem, már nem tehetsz.

2016. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A munkáltató csak azt köteles kifizetni, ami a szerződésben áll. Ha 2 óra, akkor annyi. A munkavállalónak semmiképpen sem szabad beleegyezni semmilyen "okos" megoldásba. Ha mégis megteszi, a vesztes ő lesz. Utólag már semmit nem tehet.
2019. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!