Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste folyószámla hitelnél az...

Erste folyószámla hitelnél az elhasznált összeget vissza kell fizetni 1 év után?

Figyelt kérdés

Pl ha 300ezerre állítom be a keretet most február 1-vel, és mondjuk decemberben lemegyek minuszban 200 ezerrel, akkor van jó 1 hónapom, hogy valahogy kitisztázzam ezt a 300 ezres keretet?

Jól gondolom, hogy így működik? A tájékoztatóban 1 éves futamidőt írnak. Tehát akkor a szerződéskötés után 1 évvel nem lehetsz mínuszban a számládon?


Köszönöm a segítséget!!



2017. febr. 1. 05:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden folyószámlahitelnél az egy éves keret annyit jelent, hogy akkor meg kell újítani.

De a Bank minden hónapban a fizetés megérkezésekor visszavezeti a hitelkeretet és újra folyósítja. Ha te 300 ezret kaptál, de a fizetésed lemegy 200-ra, akkor a hiányzó 100 ezret azonnal vissza kell fizetni. Ha nem fizeted vissza, akkor felmondja a szerződést, és a számládon levő összegből addig nem vehetsz fel pénzt, amíg a 300 nincs ki fizetve. A te esetedben ez 1,5 hónap.

Esetleg megpróbálhatsz beszélni a Bankoddal.

2017. febr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom, nekem is Erste volt, 210ezer volt a keret. vagy 3 evig nem tudtuk visszafizetni, semmi gond nem volt belole, a kamatot szamolta fel es ennyi.
2017. febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát otp-nél nem így van. 800 ezres a hitelkeretem. Kb. 330000ft megy rá havonta. Évekig voltam-600000ft-ban. Számolták a kamatot, s ennyi. Tehát mikor ráment a fizu, akkor is minuszban voltam, plusszban vagy nullán évekig nem.
2017. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazatok van, ma megkérdeztük és nem kell kitisztázni 1 év után, csak mindig megújítja a bank. Lényeg, hogy ne csökkenjen a bevétel az alá az összeg alá, ami be lett állítva

2017. febr. 2. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!