Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért kérik el az adószámot...

Miért kérik el az adószámot sima lakossági folyószámla nyitásakor?

Figyelt kérdés

Az egyik bank budapesti fiókjában szerettem volna bankszámlát nyitni, mivelhogy az előző banktól szeretnék váltani. Az ügyintéző hölgy közölte, hogy az alap személyazonosító igazolványok mellett szükség lesz az adókártyára is. Ezen eléggé meglepődtem.

Minek azt megadni, ha oda eleve a már leadózott(!) nettó jövedelmem érkezik? Eddig erre nem volt szükség. Ebben is a szemét viktorka (Kedves Vezető) meg tolvaj bandájának keze van, hogy az oda érkező agyonadózott fizetésemből is további összegeket lopjanak el?


Hogy van ez most akkor? Várom észrevételeiteket.



2017. febr. 1. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A kérdésre első felére nem tudom a választ, de nem, a bankszámládon lévő pénzből senki nem lop el semmit. Amúgy én 3 éve váltottam bankot, és akkor is kellett az adókártya, szóval ezt nem most találták ki.
2017. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kamatadó miatt
2017. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

"Minek azt megadni, ha oda eleve a már leadózott(!) nettó jövedelmem érkezik"


Ha te lopsz 5 millió forintot és azt be teszed a bankszámládra, akkor abból hol adóztál?

2017. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
És azt mégis honnan tudja a bank és a NAV, hogy oda leadózott jövedelmed fog érkezni, vagy kitudja milyen forrás?
2017. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Adóazonosítót már sok éve kötelező megadni számlanyitástnál, nem csak 2010 után vezették be.


A kamatadót pedig 2006-ban vezette be a Gyurcsány-kormány.


Beteges, hogy van aki ebben is Orbán Viktort látja és nagy pofával terjeszti a baromságait, hogy mit ellop tőled.

Legalább amikor egy komoly kérdést teszel fel, hogy miért kell adóazonosító jelet megadni, akkor nem lehetne mellőzni az ilyen politikai állatságokat?


Azért azt áruld el, most, hogy kiderült számodra, hogy 2010 előtt is kellett illetve Gyurcsány vezette be a kamatadót, mi a véleményed a dologról!

2017. febr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szánalmas az ilyen buta (kiseszű) emberek politikai vagdalózását olvasni. Nem nyilvános fórumon kellene a szánalmas tájékozatlanságot megosztani! (Ez az "észrevételem".)
2017. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, már minden világos. Amúgy függetlenül attól ki van hatalmon, csak a kitolás, lehúzás megy. Előzőek sem voltak piskóták, de az aktuálisak aztán tényleg odatesznek (negatív értelemben persze) De ez már "off" :)
2017. febr. 2. 13:42
 8/8 A kérdező kommentje:

Amúgy kamatadó az 2006-os, oké, azt tudtam. De ez, amiről szó van erre az ügyintéző azt mondta, 2013-tól kell megadni...


"És azt mégis honnan tudja a bank és a NAV, hogy oda leadózott jövedelmed fog érkezni, vagy kitudja milyen forrás?"

A navot ne érdekelje az, ha valaki a vidéken élő szüleit megsegítendő utal a saját fizetéséből az ő számlájukra.


"Ha te lopsz 5 millió forintot és azt be teszed a bankszámládra, akkor abból hol adóztál?"

Értem én mire célzol, de akkor már miért nem utcán talált 20 forintos a példa? :)


Lehet, hogy túltoltam az eredeti kérdést, (bocsánat, rühellem a politikusokat,az összeset) de csak felhúztam magam.

Nekem azt mondták, ez 2013-as agymenés, tehát valami szemétség biztos van a háttérben.

2017. febr. 2. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!