Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor mennek már lejjebb a...

Mikor mennek már lejjebb a hitel törlesztőrészletei? 2 éve vettem fel 3 M Ft-ot, fizetem a havi törlesztőrészletet és most is 3,3 M Ft a felvett hitelem összege, persze azóta már befizettem vagy 700 000 Ft-ot.

Figyelt kérdés
Svájci frank alapu hitelt vettem fel 2 évvel ezelőtt. Havi 23 000 Ft-ot fizettem. Jött a válság, így felemelték 33 000 Ft-ra. Már vagy fél éve visszament a svájci frank az eredeti árára, de a hitelem még ugyanannyira magas, holott a hitel felvételekor azt mondták, napi árfolyamot nézik. Akkor most hogy van ez? Most a görög válság miatt megint megemelik. A 20 évre felvett kölcsönöm a végén havi 100 000 Ft lesz, mert addig még lesz 10 válság a nagyvilágban???!!!!
2010. máj. 7. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ez úgy van, hogy..


pont előző héten érdeklődtem meg én is ezt a banknál.

chf alapon 5 éve fizetem a hitelt, nekem duplájára nőtt a törlesztőrészletem, és a kamatom is!

nekem is most még több van vissza adósságból, mint az elején, pedig 5 éve fizetem.

én is feltettem a kérdést:

a chf már rég nem 210, de még mindig ugyanannyit fizetek 1-2ezer különbséggel, mint mikor 210 volt. hogy is van ez?

visszafele miért is nem csökkentenek a bankok?

NA, HÁT AZÉRT, MERT A ROHADT KAMATOT IS ADDIG EMELIK, HOGY TUTIRA NE KEVESEBBET, LEGALÁBBIS NE SOKKAL KEVESEBBET KELLJEN TÖRLESZTENI AZ ÜGYFELEKNEK!!!


ez azért remélem változni fog bassz@ meg, mert a hócipőm tele van!!!!!!

2010. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mivel az euro megy felfelé,ne számíts semmi jóra.

Tavaly még a Fidesz nagyon jól tudta,hogyan kell megoldani a hitelesek gondját.Most majd meglátjuk,hogy mit tesz a kilakoltatások ellen.

2010. máj. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az lesz nálunk is, mint a görögöknél, nem véletlenül mondja már a Fidesz is, hogy gazdasági vészhelyzet van.

Hát ja, el fog fogyni a tavalyelőtt felvett IMF kölcsön amiből éltünk eddig, csak rajtunk már nem fog segíteni az unió...

2010. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Megnézem a szerződésemet és elviszem egy ügyvédhez, mert szerintem egyoldalúan nem módosíthatják a szerződést. Ugyanis AKKOR MÁR LEHET, HOGY JOBBAN JÁRTAM VOLNA EGY MÁSIK BANKNÁL...
2010. máj. 7. 21:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Nézd: a törlesztőrészlet az nem egy elemi csapás: az nem "megy". Annak a nagysága attól függ, hogy mennyit ér a pénz - az meg attól függ, hogy mennyit dolgozunk, mennyi értéket teremtünk, és ebből mennyit költünk el (nem csak mi, hanem leginkább a világ vezető 100 embere, akinek a kezében van az összes pénz 90%-a).


A pénzrendszerünk jelenleg úgy működik, hogy előre elköltjük a jövő ígéretét: magyarán hitelre élünk. Amikor kiderül, hogy túl sokat költöttünk (úgy tudom, jelenleg már 100 évre előre elköltöttünk mindent), akkor hirtelen nagyon lemegy a pénz értéke.

Amikor így az embereknek elvették szinte az összes megtakarítását, és néhány évtizedig meggebednek a munkában - akkor ismét összegyűlik annyi érték, hogy a pénzvilág nagyjai ismét vissza merik hozni a szokásos pénzforgalmat, ami majd szép lassan ismét a ő kasszájukba gyűjti majd ezeket az értékeket. Nos: ekkor fog majd csökenni a részleted.

2010. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"A pénzrendszerünk jelenleg úgy működik, hogy előre elköltjük a jövő ígéretét: magyarán hitelre élünk."


Hát ti. Én nem vettem, és nem veszek fel hitelt soha, mert tudom, hogy ez lesz. Így is lehet... :o

2010. máj. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem csak az a gond, hogy te személyesen mennyi hitelt veszel fel - hanem pl. az, hogy az állam mennyit.

Sajnos a bankok úgy adják ki a hitelt, hogy NINCS mögötte pénz, csak 1%, vagy 5% (ezt törvény szabályozza).


Ezt úgy lehet megtenni, hogy ami pénzt te beviszel a bankba, azt ő kiadja hitelre. Ha csak az emberek tizede bemenne a bankba, hogy "Most azonnal kérem vissza a betett pénzem!" - nagy bajban lennének, mert NINCS OTT ez a pénz: kiadták hitelre és kaszálnak belőle.


Így viszont az a pénz, ami kering a piacon, nem valós pénz. Nincs mögötte megtermelt érték, csak egy ígéret: hogy mindenki megfizeti MAJD a hitel kamatát.

Ezért van az egész Föld eladósodva kb. 100 évre: elvileg akkorra termeljük majd meg azokat az értékeket, amelyeket máris elköltöttünk.

Ha mostantól senki (se állam, se gyár, se magánember) nem vesz fel egy garas hitelt sem - akkor 100 év múlva pont egyenesbe jövünk.

2010. máj. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó, persze, de az egyszeri kisembert baromira nem érdekli, hogyha az országa van eladósodva. Legfeljebb államcsőd esetén, ha befagyasztják a betétjét. De normál esetben, ha neki nincs hitele, akkor legfeljebb odébbáll egy másik országba, ha itt már nem lehet élni. Ha viszont van hitele, akkor mehet akárhová, utolérik és behajtják rajta ott is...
2010. máj. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, tévedsz. Ha ugyanis az állam túlköltekezett, akkor okos politikusok (gazdaságélénkítés helyett) szépen felemelik az adókat, járulákokat, ÁFÁ-t, KÖFÁ-t, TEFU-t, meg amit még bírnak. Ez 2 évig még nem vérezteti ki a gazdaságot nullára, utána meg már mindegy.
2010. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Attól még frankón le lehet lépni.

Eddig is csak az tartott vissza, hogy szeretem a hazámat, de hát ha nem hagynak élni, akkor nem lesz más választás. Anglia, vagy Amerika egy ideig még elhúzza, beszélek angolul, és ott pulttörölgetéssel keresek annyit, mint itt a diplomámmal keresnék, ha felvennének.

2010. máj. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!