Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 20 milliós lakás havi reális...

20 milliós lakás havi reális bérleti díja 21 ezer forint közben meg 130 ezret kérnek havonta?

Figyelt kérdés

20 millió lakáshitel, 20 évre, teljes visszafizetendő összeg: 25 millió.


5 millió osztva 240 hónappal kb. 21 ezer forint havonta a kamat, tehát ennyibe kerül a 20 millió forint havi bérlése. Ugyanilyen értékű albérlet bérléséért meg 130 ezret akarnak elkérni. Uzsorakamat. Lufi.



#lakáshitel #albérletlufi
2017. febr. 14. 11:54
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Teljesen irreális költségeket írtál. Óracsere évente. Miről beszélsz? Amortizáció levonható az adóból a károk meg a kaucióból. Semmi költség nincs az adón felül.


Fix kamatról meg annyit, hogy ha nő az infláció akkor nő az albérlet ára is nem csak a törlesztő. Mellesleg nő a fizetésed is, így ugyanott vagy.

2017. febr. 14. 12:56
 12/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
76%

"És az évi 400 fenntartás is egy picit magasnak tűnik. "


Nem feltétlen kell minden évben a 400e-t kicserélni, de ha tényleg meg akarod őrizni az állapotot, akkor minimum 1x kell fürdőt felújítani, az többnyi 400e-t elvisz. Kifesteni se kell minden évben, de azért 3-4 évente bő 200 ezres tétel is lehet (kérdés, hogy mekkora lakás). 20 évig az elektromos eszközök sem bírják, és egy albérletben többnyire az a főbérlőé (130k-ért meg legyen is). Most ha csak beépített konyha, bojler, fűtés amit számolok azok legalább egyszeri cseréje is közelítheti a milliót (a másik millió az, amikor megveszed a lakást és felszereled). Plusz valami apróság mindig van.

A hitel költségét meg bankracio.hu-ról vettem, 20M kölcsön 20 évre, 10, illetve 20 évre fixálva. Kamatfixálás nélkül kezdeti törlesztővel számolva a futamidő végéig tényleg 5-6 millió jön ki. De nem lesz mindig ennyi a kamat. A bankok is pontosan tudják ezt, ezért adnak ekkora különbséggel fix kamatú hiteleket. THM-ben amúgy 3-4%pont különbség van. "Szinte" semmi...

2017. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Külföldön 3-4% a 30 évre fix kamat.
2017. febr. 14. 13:15
 14/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

"Teljesen irreális költségeket írtál. Óracsere évente. Miről beszélsz? "


Nem írtam, hogy évente óracsere. Csak hogy azt is számold bele. Ne legyél teljesen hülye. Átlagosan ennyi, van amikor akár 0, lesz amikor nagyon sok. Ismétlem: fenn akarod tartani a lakás állapotát, én ebből indultam ki a költségeknél. Persze megveheted és hagyhatod lepusztulni, csak akkor nm fog 20 év múlva még inflációval sem ugyanannyit érni. Hogy irreálisak-e a költségek? Tapasztalat. És nagyon alsó hangon számoltam.


"Amortizáció levonható az adóból a károk meg a kaucióból."


Ha kiszámolod a 130k/hó bérleti díjjal, és 33000/hó (400k/év) költséggel az adót, akkor 407e helyett 337e lesz az adó.


"Fix kamatról meg annyit, hogy ha nő az infláció akkor nő az albérlet ára is nem csak a törlesztő."


Nem inflációról beszélek, hanem banki kamatról. Ne keverd a kettőt, mert nagyon nem ugyanaz. Azaz ha pl neked a duplájára emelkedik a nem fix kamatnál a törlesztőd, akkor kétlem, hogy a duplájáért is ki tudod adni a lakást. Mert ahhoz, hogy a duplája legyen a törlesztőd, elég 6-7% kamatváltozás (mj: minél később változik a kamat, annál kevésbé emelkedik a törlesztő), ami hasonló mértékű inflációt is generál, és ha a fizetés még 15%-kal is emelkedik, senki sem fogja tőleg a duplájáért kivenni a lakást.


"Külföldön 3-4% a 30 évre fix kamat."


Devizahitel? Nem tanultál a devizahitelből? Mégrosszabbul járhatsz...


Amúgy hány ilyen kiadott lakásod van? Mert ugye - szerinted - ez az évezred biznisze. Csak kíváncsi vagyok, hogy mennyire vagy benne. De most tényleg. Ki az a hülye aki nem ezt csinálja?

2017. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%
Egyébként annyit elfelejtettem: nyilván az a reális ár, amit megadnak érte. Ha 30 ezret adnak, akkor annyi. Ha 200e-t, akkor annyi a reális. Nyilván nem a befektetői oldalon állsz. Ha te nem adod meg a 130-at, majd megad más 150-et, ha olyan a hely.
2017. febr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, miért ne kérhetnék annyit, amennyit szeretnék?
2017. febr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

"Ha kiszámolod a 130k/hó bérleti díjjal, és 33000/hó (400k/év) költséggel az adót, akkor 407e helyett 337e lesz az adó."

És abból ki is jön az amortizáció fedezése. Nincs más költséged csak az adó.


"Devizahitel? Nem tanultál a devizahitelből? Mégrosszabbul járhatsz..."


Nem devizahitel. Hanem azt írtad biztos hogy feljebb mennek a kamatok. Külföldön még ennél is lejjebb vannak így akár lejjebb is mehetnek itthon is, van még hova lejjebb menni.


"Ki az a hülye aki nem ezt csinálja?"


Mindenki ezt csinálja, ahogy lementek a banki kamatok, mindenki lakást vett a megtakarításából és mindenki hitelt vett fel mert olcsó ezért mentek fel az ingatlanárak. És mivel felmentek az ingatlanárak így felemelték az albérletek árait is. Öngerjesztő lufi.

2017. febr. 14. 13:58
 18/29 A kérdező kommentje:

"Kérdező, miért ne kérhetnék annyit, amennyit szeretnék?"


Ki mondta, hogy ne add ki. Itt arról van szó hogy lufi az egész mivel 200%-os haszon van a kiadáson a hitelhez képest.

2017. febr. 14. 14:00
 19/29 anonim ***** válasza:
96%

Nem érzem uzsorakamatnak a banki kamatokat. Hogy lesz e belőle lufipukkanás azt nem tudom.

A pénznek ára van, amit meg kell fizetni. Nem kötelező hitelt felvenni. Ha találsz mást aki kisebb kamatért ad neked hitelt akkor menj hozzá. Kamatmentes hitelt szeretnél? Szólj, hogy hol van ilyen és azonnal megyek.

Az albérletárakra sokszor mondják, hogy ki fog pukkanni. Nem tudom. Ezt majd meglátjuk pár év múlva. Ha van olyan hülye aki hajlandó 100+ ezret kifizetni egy 35nmes lakásért akkor miért ne kérhetnének ennyit a tulajdonosok. Nem kötelező kivenni a lakást. Ha lenne lakásom én is a lehető legnagyobb összegért adnám ki ha tehetném. Kapitalizmus van. Jelenleg Budapesten az egyetemek környékén szinte minden albérlet elkell 1 nap alatt. Amíg ilyen kereslet lesz addig nem fognak csökkeni az árak.

Ha találsz ingyenes albérletet akkor szólj!

2017. febr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért nem veszel hitelből egy lakást és adod ki? A hülyének is megéri!
2017. febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!