Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste egyszamla (diak) csomagb...

Erste egyszamla (diak) csomagban a bankkartya maestro kartya. At lehet valtani master card kartyata?

Figyelt kérdés
Diak egyszamlam van az erstenel amihez egy maestro bankkartyat kaptam. Az a baj ezzel a kartyaval hogy szinte semmilyen internetes webaruhazban nem lehet fizetni vele es eleg keves uzletben fogadjak el. Egyszeruen ez a kartya arra valo hogy egy ATM bol levegyek penzt es ugy menjek vasarolni. Kivancsi vagyok hogy lehet-e variallni a dolgokat azaz hogy ugyan ez a szamla ugyan ez a szamlaszam maradjon nekem csak a bankkartyam legyen maestro helyett master card vagy esetleg visa. Lehet ilyet csinalni ? A válaszokat elore is koszonom :)

2017. febr. 23. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Éppen az imént válaszoltam egy nagyon hasonló kérdésre, idemásolom azt.

Ha véletlenül valami plusz információ is van benne, ezért van. :)



Azt javaslom, hogy cseréld Visa Electronra.

Az simán lehet, hogy diákszámlához a Maestro kártya esetén díjkedvezmény van, de egy Visa Electron kártya is kb. 3200 forint az Erstenél. Az egy-kétezer forint amit megspórolsz a Maestroval nem éri meg, ha nem tudod mindenhol használni. A Maestro pedig sajnos korlátozottabb.


Akár most is igényelhetsz Visa Electront a netbankban. Egy számlához több kártya is lehet.

Ha nem akarsz kártya nélkül maradni, jobb ha akkor szünteted meg a régit, miután az újat megkaptad.


A régi éves díjának időarányos része valóban visszajár, nem hiszem, hogy ebben az Erste kivétel, bár ha gondolod kérdezz rá. Mondjuk ha nem és már nem sok idő van hátra az évfordulóig akkor nem sokat buksz rajta.


A számlaszámod természetesen marad, kártyaszám új lesz.


A Visa Classic és Mastercard Standard kártyák dombornyomottak, az éves díjuk is 5000 ft felett van. Ma már nem sok helyen van szükség rá, hogy dombornyomott legyen, ezért megfelelő lesz a Visa Electron.



Nem dombornyomott Mastercard nincs az Erstenél.

Erste ügyfél vagyok, ezért ismerem a kínálatot.

2017. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam visszairok hatha valakinek segitek ezzel. Voltam a bankban , visa electron kartyat kertem ami szinten vesett kartya az 5000 ft volt a dombornyomott maestro es visa classic 8000 ft lett volna...
2017. márc. 7. 22:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve dombornyomott master card *
2017. márc. 7. 22:28
 4/5 anonim válasza:
Szia! A maestro letiltásáért kellett valamit fizetni? vagy csak az ötezret ? Köszi !
2017. márc. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Regisztrál PayPal-ra és csatold hozzá a Maestrot elfogja fogadni nekem is elfogadt Erstés vagyok de nem diák csomagban vagyok az igaz, de a PayPal az minden helyre jó amit eltudsz képzelni. Persze van 1-2 oldal ahol nincs PayPal-os fizetési lehetőség.
2017. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!