Fanmuzer kérdése:

Bankszámla nyitás?

Figyelt kérdés
Hogyha nyitok egy számlát és két nap múlva jőnne a fizetesem megtudnám kapni azon? még a régi számlámon kapnám meg vagy azt amit nyitottam az ujat??
2017. febr. 24. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez csak a munkahelyedtől függ, hogy hova utal.
2017. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TR75 ***** válasza:
Ha személyesen a bankban nyitod a számlát, akkor ott aktiválják is. Ekkor beviszed a munkahelyedre a számlaszámot, és kéred, hogy erre utaljanak. A két nap elég szűk időhatár, de működhet.
2017. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom.. lenne még egy kérdésem: a tesom az en számlámon kapja. A munkanélkulit ha most nyit egy bankszámlát 2nap mulva kapja meg a pénzét, még az enyémen kapja majd meg vagy azon amit nyitott? Elegendo kétnapp hogy az övjén utalják?
2017. febr. 24. 14:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, akkor még a régin fogja megkapni - ugyanis péntek vanés ha 2 nap múlva kapja, akkor a Munkaügyi Központ meg már nyilván bérszámfejtett és utalt - vagy hétfőn utal - ez már elég szűk határidő ahhoz, hogy az új számlára érkezzen...
2017. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Privátban írtad, hogy 2 munkanap - mert a szombat, vasárnap nem számít bele. Szerinted én miért írtam, hogy hétfőn utal munkaügyi? (vagy kedden, de ilyenkor már hiába viszed be az új számlaszámot, azon az adminisztrációs rendszeren nem fog átfutni 1 nap alatt.
2017. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TR75 ***** válasza:
Ja, igen, hétvége lesz, ez nem is volt az eszemben, hát akkor a munkabér sem biztos, hogy az új számlára megy. Ha két munkanap múlva, akkor van esély, de ha hétfőn, akkor nem nagyon.
2017. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na, akkor kezdjük elölről: most a te fizetésedről vagy a tesód
2017. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hupsz, ez elment véletlenül:-)

Na, akkor kezdjük elölről: most a te fizetésedről vagy a tesód pénzéről van szó?

A bankszámla nyitás után azonnal él, ha bemész a munkahelyedre és beviszed a számlaszámot, akkor nagy valószínűséggel megkaphatod arra a pénzt - de nem 2 nap múlva. Viszont a munkahelyek általában hó elején számfejtenek, tehát a Te fizetésed megérkezhetne az új számlára.

A munkaügyi központ viszont úgy tudom, épp hónap végén csinálja az elszámolást- tehát ott már nincs idő arra (2 nap), hogy utalás előtt átfusson a rendszeren a tesód pénze.

2017. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom az infot. Ertem most már. :) koszonom mindenkink.
2017. febr. 24. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!