Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1 millió forintos megtakarítás...

1 millió forintos megtakarítással már érdemes lehet TBSZ-számlát nyitni?

Figyelt kérdés

Egyelőre Célbetétben tartom a pénzem. Viszont előreláthatólag még 1-2 évig nem lesz rá szükségem.


Tudom, hogy van rá adókedvezmény és így kamatos kamattal kamatozna és felvételkor kéne leadóznom, egy idő után meg adómentesen hozzájutnék.



2017. márc. 3. 00:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Most megszűnt a 6% EHO, ha jól tudom, tehát marad a 21% helyett a 15% szem.jöv.adó, ami a nyereségedet terheli, de 1M Ft-nál betétben ez mennyi? 10-20k Ft? és ennek a 15%-a, ami 1500Ft adó, 10k nyereségnél.


Nem érdemes ilyen összegnél, bár tény hogy semmit nem veszítesz a TBSZ-szel, csak ha külön havi díjtétele van.


Ráadásul év végén kötve megspórolod azt az évet, mert így ha nyitsz egy 2017-es TBSZ számlát, akkor ez az év a 0. év és 3. évtől sávosan csökken az adó, de ilyen kis tételnél száz forintokat nyernél vele, többe kerül a benzin, buszjegy + az időd amíg bemész a bankba otpgizikével megkötni a TBSZ számlát.

2017. márc. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes (ne felejtsd el, a pénz átmozgatása is pénzedbe kerülhet.

Miért nem érdemes? Szerintem ezért:

"Három év után a kamatadó 10%, öt év után kamatadómentes a megtakarításod, amit a TBSZ számlán tartottál. Ennek feltétele, hogy ezen idő alatt ne vegyél ki a számládról pénzt. (Se hozamot, se tőkét.)"


A teljes cikk itt van, de azóta annyit változott, hogy nem 16, hanem 15 % az adó (és nincs a 6 % eho)


A bankmonitoron pedig elolvashatod a hátrányait is:


[link]


[link]

2017. márc. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!