Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ma délután meddig érdemes...

Ma délután meddig érdemes várni az utalásra?

Figyelt kérdés
Eladtam egy cipőt és ma délután 2 órakor átutalták a vételárat, de még nem érkezett a számlámra. Meddig érdemes várni? Hány óráig jöhet még meg a mai nap a pénz?
2017. márc. 24. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, valamikor fél 5 környékén indítják az utolsó utalásokat/elszámolásokat a bankok.

Nekem egyszer legnagyobb megdöbbenésemre (akkor még nem tudtam ezt az időpontot) - olyan 5óra-fél6 körül jött, de sajnos nem tudom pontosan. 6 után már egészen biztosan nem jön. (kivéve, ha mindketten OTP-sek vagytok és mindkettőtöknek van bankkártyája - de esetetekben ez nyilván nem áll fent, mert saját bankban azonnal teljesül az utalás)


Amúgy nem igazán értem, miért várod annyira azt az utalást - hiszen még ha fel is tudnád adni ma a cipőt, az semmit nem fog mozdulni hétvégén. Én ilyenkor eleve megírom a vevőnek, hogy hétfőnél hamarabb nem tudom feladni (még ha megjön az utalás, akkor sem)

Már csak azért sem, mert nem szeretem, ha egész hétvégén a postán parkol a csomag... (hallottam pár "rémtörténetet" :-) )

2017. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az aznapi utalás mindig másnapra ér oda, olyat még nem hallottam, hogy 2 óra alatt ott lett volna a pénz...
2017. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2-es, pedig már nem is 4 óra, hanem 2 óra a "limit" - és nem szeretek vitatkozni, de ez tutira nem állja meg a helyét, hogy másnapra ér oda az utalás.

Bankon belül azonnal, más banktól 2 -max 4 óra. Persze, ha valaki du. 2-kor utal, a bankok meg 4-ig vannak nyitva, akkor benne van a pakliban a másnap - illetve most péntek lévén a hétfői megérkezés.

2017. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló valahol a középkorban él, a másiknak köszönöm a választ
2017. márc. 24. 16:14
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az egész 2/4 órás átutalás csak abban az esetben érvényes, ha az utalás elektronikusan (internet, mobiltelefonos alkalmazás, telefonos utalás) történt. Ha a vevő személyesen bement a bankba és úgy utalt (vagy faxon), akkor csak hétfőn kapod meg a pénzt.
2017. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#2 Nagyon tájékozatlan vagy ez ügyben, nem is 2 óra, hanem általában 1 óra alatt megérkeznek az utalások.
2017. márc. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!