Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ígérik, hogy 0 ft a...

Miért ígérik, hogy 0 ft a számlafizetési miközben van kezelési költség a háttérben?

Figyelt kérdés

Szerettem volna junior számlát az Otp-re esett a választásom (amit utólag belátom, hogy nagy hiba volt) és előzőleg igényeltem online is. Értesítettek másnap e-mailben, hogy mehetek átvenni és szerződést aláírni. El is mentem és bár az sem elhanyagolható tény, hogy rengeteget vártam, de akkor tájékoztatnak, hogy rendszerhiba miatt másnap vissza kell mennem. Persze, az embernek rengeteg energiája van ehhez a herce-

hurcához, de mivel én akartam nem siránkozom. Ma vissza mentem időpontra és megint 20 percet kellett várnom amíg a kisasszony hajlandó volt fogadni kis csúszással. Erre megint képes lett volna elküldeni rendszer hibára vonatkozva egy újabb időpontot egyeztetve. Én vonakodtam és erre biztosan a jutaléktól, mint motiváció észbe kapott és addig kattingatott amíg pillanatok alatt megoldotta az üzemzavart. Már aláírtam egy papírt is, mire közli a kártyával járó kezelési költség díját amiről eddig egy szó sem esett. Itt ment el a türelmem igazán. Azt hittem a számlafizetési díj az maga a kezelési költséggel egyenlő. Erre közlik velem, hogy minden hónapban levonnak a számlámról x összeget. Hogy lehetséges ez? Miféle kiskapu ez? Az ember többszöri várakozással az idejét arra pazarolja, hogy aztán valaki közölje vele azt az apró betűs részt amit sehol nem tüntettek fel. Miért veszik az embert hülyére? Köszönöm a normális válaszokat.



2017. ápr. 28. 23:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt magyarázta a lány, ha nem veszek ki a számlámról pénzt, akkor is levonnak összeget. Ez a kezelési költség.
2017. ápr. 28. 23:55
 2/15 anonim ***** válasza:
0 Ft-os csomagoknak minden banknál feltételei vannak. Nem úgy ingyenes ahogy te gondolod. Legtöbb bank rendszeres, legalább nettó 150.000-es jövedelemhez köti és/vagy rendszeres pénzmozgáshoz.(pl. havi 4-5 utalás, online befizetés, stb.) A részleteket el kellene olvasni, de egy alap pénzügyi ismeret sem árt, az sajnos sokaknak nincs meg.
2017. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Azt magyarázta a lány, ha nem veszek ki a számlámról pénzt, akkor is levonnak összeget. "


Így van, ha nincs pénzmozgás a számládon, akkor nem 0 Ft. De ezt neked el is mondták. Mit nem értesz? Megfelelő feltételek mellett valóban 0 Ft az a 0 Ft.

2017. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Milyen összeget mondott havonta? És mi a költség neve?
2017. ápr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De értem köszőnöm szépen. Sajnos egyedül kell feltartanom egy lakást 20 éves lány létemre. Édesanyámon nem szeretnék élősködni, küzködik ő is. Édesapám 6 évesen elhagyott minket egy másik nőért. Kénytelen vagyok megállni a sajàt lábamon ez sajnos nem könnyű ha valaki takarító. Romániából érkeztem és sajnos nem sikerült ott az érettségim. Manapság mindenhez végzettséget kérnek. Ráadásul az államilag támogatott képzések nagyrészèhez érettségi szükséges. Szeretném megpróbálni itt megszerezni esti gimnáziumban de ez idáig a helyemet kerestem, hogy anyagilag fennt tudjam tartani magam tisztességes körülmények között. Tudjak fizetni a számláimat stb. Sajnálom, hogy még nem rendelkezem elegendő pénzügyi ismerettel de ebben a világban annyi együttérzést és empátiát se tapasztalni, mint egy döglött halban... De ami nem öl meg az megerősít. Köszönöm a válaszokat. Szép napot nektek!
2017. ápr. 29. 10:03
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez junior kártya lett volna.Az a helyzet, hogy ha nem lenne pénzmozgás a számlámon is levonnak és ha van akkor is. Akkor mit értenek 0ft-os számlavezetési díjon?! Ez csupán egy mézes madzag szerű marketing fogás a bankok részéről? A K&H is ilyen? Mindesetre megérik a pénzüket...
2017. ápr. 29. 10:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Ingyenesnek kéne lennie, milyen költséget mondott?
2017. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy nincs olyan, hogy "számlafizetési".
2017. ápr. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Én egy költséget látok a teljeskörű OTP Direkt havidíja 150 forint. Ami valóban lehúzás mert máshol ingyenes a teljeskörű netbank.


Csak ezt adja ingyenesen: "OTPdirekt internetes szolgáltatás - kizárólag lekérdezői jogosultsággal". Nem tudom mit ért lekérdezői jogosultság alatt, de ha pl. utalni se lehet a díjmentes verzióval akkor valóban lehúzás hogy a normális netbank használat 150 forint.


Valami más költséget mondott vagy ezt?

2017. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%

Először is a nagy hiba az volt hogy sikerült magyarország legszemetebb bankjánál számlát csinálni, igen 20 perceket várhatsz a semmire.


Azt a szemét bankot hagyd ott és menj át cibbe .


Amúgy meg azt se értem hogy 20 éves létedre miért junior kártyát kaptál vagy csináltattál . Az a gyerekeknek jár és ha eléred a huszon éves kort elvileg meg is kell szüntetni ,legalább is nekem ez volt.


De ha azt a cirkuszt elmesélném míg a mocskos k u r va hányszor szivatott meg mire hajlandó volt megszüntetni az otp s számlámat akkor azt senki nem olvassa végig ,röviden háromszor kellett visszamennem mire nem tudott lerázni. Én is kis hülye 20 éves gyerek voltam...

2017. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!