Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 300 ezer ft. Tartozásrol...

Sanzii kérdése:

300 ezer ft. Tartozásrol kaptam végrehajtói lapot hogy fizesem be . De nem tudom . Mit tud csinálni . Elöször a fizetésböl vonnak, kártyára kapom?

Figyelt kérdés
2017. máj. 6. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kártyára, hanem a folyószámládra kapod a béred. A végrehajtó tehet inkasszót is a számládra, ez azt jelenti, hogy max csak a "köteles részt" veheted fel bankfiókban, a többi pénzt a tartozás fejében letilthatja a végrehajtó. Kérhet fizetés letiltást is.

Egyszerűbb, praktikusabb, ha megállapodsz valamilyen részletfizetésben vele. Ez sokkal jobb, mintha homokba dugod a fejed és várod azt, hogy "mit tehet a végrehajtó veled". Sajnos sokkal rosszabbakat, mint amit megegyezéssel elérhetnél.

2017. máj. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmazhatja a fizetés letiltást és a bankszámla inkasszót egyszerre, és azon kaphatod magad, hogy mindössze a 28500 Ft-ot tudod felvenni a számládról, ami magánszemély esetében mentes a végrehajtás alól.

Ezenkívül jöhet ingóságot foglalni, végső lépésként szokták az adósságot ingatlanra terhelni. (Bár 500 ezer Ft tartozás alatt árverezés nem indul.)

Kérj részletfizetést!

2017. máj. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

Az a probléma, hogy semmit nem fogsz tudni egyezkedni vele.


Rajtam olyan tartozást hajtanak be, amiről a végrehajtó kiszállásáig nem is tudtam. Amikor ezt jeleztem feléjük, arra nem is reagálnak. Szimplán benyújtották a fizetési letiltás papírt a cégemnek, mert nekik ez így sokkal kényelmesebb, mint bármit megválaszolni.


Egy legálisan működő bűnszervezet az egész, ami abból él, hogy mások pénzét ellopja.

2017. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2017. máj. 6. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:

A végrehajtónak joga van a lefoglalt vagyonodat (ingatlan, gépjármű, egyéb ingóság) a tartozás megfizetése érdekében értékesíteni, bankszámládat inkasszóval megterhelni, jövedelmed letiltani. Ha valaki tartozik Neked, akkor a követelésed lefoglalni. Ha van üzletrészed cégben, akkor azt is.


A fentieket akár egyszerre is meglépheti, nincs kötelező sorrend, végrehajtója dönti el, hogy miképp végzi a munkáját. Egyik így, másik úgy.


Én is az egyezkedést ajánlom, vagy a behajtást kérővel, vagy magával a végrehajtóval.


500 ezer alatti tartozás esetén is van mód ingatlan értékesítésére, tévedés azt hinni, hogy nem.

2017. máj. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!