Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik akkor, ha nem...

Mi történik akkor, ha nem fizetem be a végrehajtói díjat?

Figyelt kérdés

Volt egy korábban bedőlt hitelem, aminek a részleteit nem tudtam fizetni, ezért azt felmondták. Hónapokkal később egy összegben rendeztem a tatozást, de a hitelező által megbízott Ügyvédi iroda, aki intézte a behajtást, akarja a megindított végrehajtás díját is.

Az ügyvédi iroda azt írta levélben, hogy a megbízója lekönyvelte a befizetést, de az ügyletet addig nem áll módjában lezárni, amíg a végrehajtás díját is ki nem fizetem.


Nos, felőlem maradhat nyitva is az ügy, nem nagyon izgat, de a kérdés az, hogy mi van, ha leszarom az egészet, a végrehajtó foglalhat-e abban az esetben, ha már nincs tartozás? Igazából nincs is mit foglalnia, mert tulajdonom nincs + külföldön dolgozom, tehát magyar munkahelyem sincs, ée gondolom külföldre nem ér el a végrehajtó keze.


Előre is köszi a válaszokat.


Üdv.


2016. ápr. 20. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jogos a végrehajtói díj (szeretnek ezzel trükközni), akkor előbb utóbb behajtják rajtad, természetesen kamatosan, és végrehajtói díj mellett.
2016. ápr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha végrehajtást kért akinek tartoztál (saját maga vagy ügyvédi irodán keresztül) akkor van végrehajtási díja.

Ezt a végrehajtást kérő megelőlegezte a végrehajtónak.


Nyilván nem akarja a hiteleződ, hogy ez a költség rajta maradjon, hiszen miért őt terhelje?

Jelen esetben tehát van tartozásod. A tőketartozást rendezted de a végrehajtással kapcsolatos költségekkel tartozol.


Viszont érdeklődj a végrehajtónál!

Ne az ügyvédi iroda mondja meg!

Ugyanis ha még nem kérték a végrehajtás megindítását és nem rótták le az előleget, akkor nincs is költség ami téged terhelne.


A végrehajtótól kérj igazolást, hogy tartozol-e és ha igen mennyivel, milyen jogcímen.

Amennyiben nem tartozol, az igazolás másolatát küldd el az ügyvédi irodának!

2016. ápr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!