Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik egy bankkártya?...

Hogyan működik egy bankkártya? Milyen költségekkel jár?

Figyelt kérdés

Mivel szüleim egyéni vállalkozók és nem bankkártyára kapnak fizetést ezért teljesen nincsenek tisztában vele. Mindenféle hülyeséget mondanak a dologgal kapcsolatban úgyhogy azért tettem fel a kérdést. Milyen költségeket kell fizetni? gondolok itt arra, hogy ha rá teszek pénzt, ha bankkártyával fizetek és ha kiveszek pénzt. Ha elfogy róla az összes pénz akkor lehet hitelre vásárolni? Fiatalkorúként milyen lehetőségek vannak bankkártyára?

15 éves vagyok és nem akarok rögtön elrohanni egy bankba és nyitni egy bankszámlát csak mivel semmit nem tudok a dologról gondoltam megkérdezem. Tudom, hogy ez a kérdés után retardált óvodásnak tűnök de attól még lehet normálisan válaszolni.



2017. máj. 6. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen bankkártyára nem lehet pénzt tenni. Azt csak akkor kapsz, ha nyitsz valamelyik banknál számlát. Azon a számlán kell a pénzednek lenni,arra tehetsz pénzt,és arról a számláról vehetsz fel kártyával vagy a bankban pénzt.

A költségek bankon ként változók.

2017. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ez nem teljesen így van, mert pl. léteznek prepaid kártyák, melyekhez nem kell bankszámla.


Kérdező, 15 évesen elég kedvező feltételekkel nyithattok számlát és kaphatsz kártyát, pl. az OTP-nél.


Itt minden infót megtalálsz:


[link]


Hitelt nem kaphatsz 15 évesen.

2017. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat😉😊☺️☺️
2017. máj. 6. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!